Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinfó vagy Pázmány...

BME mérnökinfó vagy Pázmány molekuláris bionika?

Figyelt kérdés

(Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de érdekelnek friss információk tapasztalatok mind2 szakról!)

Megvan a pontszámom mindkettőhöz, szeretem az infót, matekot, bioszt is. (Infobol csinálok emeltet.)

Köszi a válaszokat!



2016. febr. 15. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a BME mérnökinfo. Nincs semmi baj a Pázmánnyal én ide járok, de az idejáró gyerekek nagy százaléka (60-70%) programozóként dolgozik egyetem után. Mivel ez még nagyon új szakma. Meggyőződésem, hogy 10-20éven belül a bionikával nagyon jó munkákat lehet majd kapni, de jelenleg nincsenek valami jó álláslehetőségek szerintem. Ha csak jövőre érettségizel, akkor gyere el majd a nyíltnapra.

Szóval én a bionikát helyedben csak akkor választanám, ha szeretnél kutató lenni, nagyon kitartó vagy és belefér és elég kitartó vagy egy BSC-MSC-(PHD)képzéshez.

2016. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Végzett bionikusként hasonló véleményen vagyok... bár nekem inkább az a bajom, hogy túl sok lehetőségem van. Szóval nem panaszkodnék. :D ha visszapörgetném az időt akkor is újra idejönnék. Nekem mint mérnöki szemlélet sokat adott, és a bioszos tárgyak miatt nem fásultam bele mint egy sima mérnökinfóba. Programozni kutatásban is kell, szóval szinte 100%-ban kódolni is fogtok.


Ellenben azt is tudni kell, hogy csak pár évfolyam végzett és ők remekül megtalálták a helyüket... de abban kevésbé vagyok biztos, hogy évi 90 hallgatóra van elég piac vagy sem.


Szóval ha pénzt akarsz keresni hamar BSc után, akkor BME. Ha kalandozni akarsz és kutatni, és nem probléma ha csak 140 ezres PhD fizud van akkor bionika. Én inkább keresek ennyit, de reggel várom már hogy bemehessek dolgozni, és este szívesen maradok a laborban mérni, mert király. Eszközök itthon is eléggé jók amúgy. Optogenetika, 2-photon, fMRI, UH lab stb... ha érdekel csak akkor.

2016. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ott lett kicsit hiba a képletben, hogy maga a forradalom még nem ért el hozzánk, lassabb ütemben zajlik.


Ezzel ellentétben viszont egy ideje már nem 40 fős, hanem 90 fős évfolyamokat indítanak, ami brutálisan sok. A mi időnkben még jó volt, mert kisebb évfolyam volt, és akkor kezdték felvenni az intézetek a hallgatókat. KOKI, TTK, Enzim stb...

Meg lehet nézni, hogy mennyi hallgató van most... közben meg a témák száma nem növekedett ilyen ütemben. Ráadásul mi akik elhappoltuk a jó helyeket érdekes témákra, általában ott is maradtunk a helyeken. Néhányan már különféle ösztöndíjakkal, vagy munkaviszonyban is, de főleg PhD-sként. Az ipar meg nem tud ennyi végzett MSc-st sem felvenni.


Egyébként becsülendő, hogy egyre jobban próbálják cégeket összehozni a hallgatókkal, oktatókkal. Volt is egy remek Bionika nap, lesz is májusban újra... Céges szinte még mindig nem túl nagy azért a felhozatal. Nagy kár, hogy megduplázták az évfolyam számát... én visszavinném 40-re és a ponthatárt pedig ezzel együtt 430-450 köré.


Persze programozni mindig lehet :) úgyhogy nem hinném, hogy nagyon állástalan maradna bárki is, maximum amúgy sem lenne túl életrevaló akkor.

2016. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!