Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy molekuláris bionika?

Vonószenekar kérdése:

Orvosi vagy molekuláris bionika?

Figyelt kérdés
Hamarosan be kell adni a felvételi jelentkezést. Még mindig nem döntettem, hogy az orvosi egyetemet, vagy a molekuláris bionika szakot írjam be. Jó vagyok matekból, biológiából, kémiából, viszont a fizika nem nagyon ment. Emelten biológiából, kémiából és franciából fogok érettségizni. Mit javasoltok, melyik a könnyebb, melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni?
2016. febr. 5. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Akarsz orvos lenni kórházban betegekkel magatehetetlen emberekkel foglalkozni? Szembe nézni a balesetekkel traumákkal? Halállal?
2016. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Apám orvos, imádott betegekkel foglalkozni, mondjuk ő gyerekorvos.Inkább az rettent vissza, hogy rengeteg időt töltött a munkahelyén, engem gyakorlatilag anyám nevelt fel.
2016. febr. 5. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De melyik érdekel jobban?
2016. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos ez az amit nem tudok.

Mindkettő érdekel, csak félek, hogy mindkettő nagyon nehéz.

Talán, amelyik könnyebb?

Gondolom, hogy orvosival könnyen el tudok helyezkedni, a bionikát nem tudom, olyan ismerősöm nincs, aki azt tanulja.

2016. febr. 5. 23:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És az nem játszik, hogy beírod mindkettőt és jelentkezés után úgyis tudod cserélgetni, melyik legyen az első, de annak is meg van adva egy limit azt hiszem, hogy hányszor.

Én a molekuláris bionikát laborokban kutatóként, gyógyszergyárban (bár lehet ez butaság) tudom elképzelni. Nem értek hozzá, de például ismerősöm analitikai kémikus.. én sem tudná megmondani, hogy hol dolgozik, de pl ő gyógyszergyárban. Nézz utána az elhelyezkedési lehetőségeknek, kik hirdetnek meg, milyen pályára állásajánlatokat ilyen szakkal. :)

2016. febr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A molekuláris bionika sokkal könnyebb. Kevesebb magolás is van, meg inkább matekosabb/infósabb. Elhelyezkedni viszont biztos nehezebb vele. De ne a szak alapján döntsd el hogy mi leszel. Ha jó vagy abban ami érdekel, akkor a többi nem számít :)
2016. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, beírom mind a kettőt.
2016. febr. 7. 14:22
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Orvosi huszonötször nehezebb. :D de nem is ad mérnöki szemléletet ha ez kell.


Szerintem ha kreatív kutató-fejlesztő mérnök szeretnél lenni, akkor azzal jobban jársz. Én rendszeresen használom az ott kapott matekot és mérnöki alapokat... de az új évfolyamok elhelyezkedésére nem tudok mit mondani. Mi még jó helyzetben voltunk, kevesen és épp nyitó intézetekkel.

2016. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, hogy mennyire vagyok kreatív . Itthon azt mondják, hogy inkább menjek orvosira. Csak apám az egész életét a klinikán tölti, én nem vagyok ennyire elhivatott. Beírtam egyébként mindkettőt.
2016. febr. 15. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem biztos nem lenne seggem végigtanulni az orvosist. Miközben MB-t végeztem orvosi lakótársam is volt, és sok ismerősöm. Amúgy kutatóorvos lettem volna, klinikumban biztos nem maradok. Erre nem gondoltál?


Viszont mikor idejöttem én pontosan tudtam mi érdekel és mit szeretnék csinálni. Ez egy mérnök informatika rengeteg és eléggé absztrakt matekkal (gimis matek vicc kb, nem sokat számít milyen voltál belőle) és eléggé sok programozással, ebből viszont már jó voltam.


Tehát kémia laza szinten van, semmiképp nem ad bármilyen komoly kémiai ismeretet. Biosz pedig 2-2 félév sejtbiosz és neurbiosz. Orvosi biotech MScn persze más azért...de BScn alapozás megy.


Szóval én pontosan tudtam mit fogok csinálni és végig ennnek tükrében végeztem a szakot. Kutatásban és mérnöki eszközök fejlesztésében akartam használni amit megtanultam és ez be is jött.


Ahogy látom téged egyelőre nem érdekel a tudomány túlságosan. Csak le akarsz tudni egy minél könnyebb sulit, hogy legyen valami munkád majd, mert anyu apu haragudna ha nem mennél ilyen területre.

Nem bántásból mondom... 18 évesen nekem ahhoz lett volna kedvem, hogy mindent leszarjak és egész nap rajzfilmeket nézzek, aztán a haverokkal piáljunk a hétvégén :D fogalmam nem volt mi akarok lenni, nekem ez később jött.

Sok ilyen csoporttársam volt, akiknek fingjuk nem volt az egészről... volt olyan aki ma már végzett, és első héten jött rá, hogy mi ez a szak, mert mi mondtuk el neki :D

Aztán később vagy megjön az érdeklődésed a tudományok, a kutatás vagy mérnöki tudományok iránt, vagy nem. Akkor otthagyod, váltasz stb. Önálló ember vagy, és bármikor meggondolhatod magadat. Szard le anyádék mit akarnak. Lehetsz golden retriever tenyésztő is, vagy bútorasztalos cégvezető akármi. Nó para.

2016. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!