Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem egészen tudom eldönteni...

Nem egészen tudom eldönteni mi érdekel jobban, ezért mennyire jó döntés volt a műszaki menedzser szak?

Figyelt kérdés
Megjelöltem a műmen illetve az anyagmérnök szakot, kérdés melyikkel járnék jobban? igazából érdekel a gépészet is meg a gazdaság is .

2016. febr. 16. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Jó döntés, az anyagmérnök ugyancsak hasznos, a gépész pedig nyilvánvalóan a műszaki szakok közül az egyik legkeresettebb, a műszaki menedzsment ad egy erős műszaki beállítottságot ad, így széles körben el lehet helyezkedni, de míg az anyagmérnöknél és a gépészmérnöknél nyilvánvalóbb az elhelyezkedés területe, itt nem annyira egyértelmű, de így pl. akkor műszaki (minőség)ellenőri munkakör de informatikai cég is szóba jöhet, ezt a szakot azoknak érdemes választani, akik tudják, hogy műszaki területen akarnak tevékenykedni, de nem akarnak szélsőséget választani (pl. az anyagmérnöki) ahol az elhelyezkedés egyértelműbb, és itt annyira egyértelmű az elhelyezkedés lehetősége, hogy végzettként nagyon hamar álláshoz tudsz jutni, én pl. ezen a szakon szerettem volna tanulni, de Budapesten nincs ilyen képzés és Budapesten már jelenleg is nagy az érdeklődés az anyagmérnökök iránt, de kell az érdeklődés is főleg az anyagok szerkezete iránt, ha vidéken tanulsz szerintem nagyon érdemes ezt választani, mert keresett és a ponthatár alapján állami finanszírozásban is elérhető a szak. A gazdasági szakoknál ez nem egészen igaz. De amellett dönts, amelyik téged a legjobban érdekel, fentebb leírtam, hogy mindhárom hasznos, a jelentkezők gyakran elkövetik azt a hibát, hogy a hasznosságot nézik, ami nem feltétlenül esik egybe az érdeklődésükkel és ilyenkor jó esetben ott hagyják ha még lehet a képzést. A gazdasági szakokról most nem írnék jellemzést, mert csak olyan elvétve említetted :P De a műszaki diploma is van olyan értékes..sőt, és hasonló vagy magasabb jövedelem is elérhető.
2016. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!