Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok ajánlani ár/ érték...

Tudtok ajánlani ár/ érték arányban gyógy-és sportmasszőr képzéseket, helyszíneket, iskolákat?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy a drágább valóban annyival komolyabb képzést és elhelyezkedési lehetőségeket biztosít-e?

2016. febr. 21. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem mindig az olcsó a jó!

Én a "Masszázsakadémiát" ajánlom, mert elégedett voltam az ott kapott képzéssel és remekül boldogulok vele a szakmában is!


A siker titka alapvetően nem az iskolában, hanem a kezeidben, azaz a tehetségedben rejlik! :)


Már egyszer máshol leírtam, így ide is megteszem:

Az elhelyezkedés nem könnyű alkalmazottként, mivel ezt a fajta szolgáltatást általában alvállalkozóként kell ellátni egy pl. szépségszalonban, vagy egészségközpontban. Akár a fodrászoknak, vagy kozmetikusoknak. Kivétel ez alól az egészségügyi intézmények, de oda bekerülni csak kihalálos alapon lehet a "jatt" miatt!

Még vannak a wellness szállodák a minimálbéres, részmunkaidős bejelentéssel, ahol még el is várják cserébe, hogy futószalag szerűen dolgozz napi 10-12 órát és persze vagy két idegennyelvet is beszélj, ugyanakkor itt sincs igazán jatt, mert mindenki távozáskor fizet bankkártyával a recepción.


A masszőr szakma eléggé telített, és ugyanakkor a mai magyarországi masszázskultúra még gyerekcipóben jár. Sajnos az egészségügyi tudat még mindig gyógyszerközpontú és emiatt az alternatív gyógymódok nem tudnak kellően teret hódítani.


Ha ebből szeretnél tisztességesen megélni, a legjobb ha - miután végeztél - saját vállalkozást indítasz a lakóhelyeden és türelemmel kivárod azt a pár évet míg szép lassan megismernek, egymásnak ajánlanak, és kialakul a saját vendégköröd. Ez ha ügyes masszőr leszel akkor kb. 3-4 év!

2016. febr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!