Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SE-ETK-gyógytornász szak...

SE-ETK-gyógytornász szak gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni azoktól,akik gyógytornásznak tanulnak az SE-n,hogy a tesi mennyire kemény? Azért érdekel,mert gerincferdülésem van, nem is kicsi.Szóval mennyire akadályozó tényező ez?



2016. febr. 22. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire kitanulsz, a gerinced megjavítják. Az a dolguk. Te leszel az a bizonyos állatorvosi ló.
2016. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ugye nem az a helyzet, hogy annyira csináltad a gyógytornát, hogy megszeretted?

Gerincferdüléskor a hátizmokat kell megerősíteni, hogy tartsanak.

Mindenkinek ugyanolyan a hátizma, mindenki ugyanúgy tudja azt edzeni.

Csinálj húzodzkodásokat széles fogással, segítséggel ha máshogy nem megy. trx-el is vannak hátizom erősítő gyakorlatok.

A gyógytornás bohóckodástól minimálisat erősödik.

2016. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
41%
Nem kemény a tesi,meg úgyis van kötelező úszás az meg jó hatással van rá
2016. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem bántásból,de már az alkalmasságin sem fognak átengedni. A gyt nem(csak) arról szól,hogy állsz és dirigálsz. Emelni kell(napi 6-700kg!),cipelni,odahajolni a beteghez,járatni,miközben te tartod az x kilóját,tetra-,para-,hemiplégeket ágyban átmozgatni,kiemelni,megjáratni,120kg-os néha aljasul direkt rádtehénkedő beteget felemelni a földről...Ezt még egészséges gerinccel,jó fizikummal is kemény napi 8órában tolni.


Az egyik korábbi hozzászóló okoskodását hagyd figyelmen kívül. A gerincferdülés kezelése és a sima hátizomerősítés két külön téma. Ő valószínűleg lejár kondizni,hall dolgokat és nagyon okosnak érzi magát anatómiából és edzésmódszertanból :D. Gondolom jártál gyt-ra ,így láthatod,hogy miről beszélek.


Szintén a fent említett hozzászólónak üzenem,hogy ha életében járt vona gyt.nál,akkor úgy szétdolgoztatták volna a nagyokos,egészséges testét,hogy remegve jött volna ki a kezelőből. Egy igazi gyt nem csak simogatja a beteget!


A húzószkodásokat felejtsd el,semmik a te esetedben.


A tesi tényleg nulla volt,de semmi köze nincs az

oktatáshoz,egyszerűen mindenütt kötelező.


Olyan nincs,hogy majd rajtad tanulnak ki. Marha okos tanácsokat kaptál eddig.


Válaszd a mérnökit! :D

Egy gyógytornász....

2016. febr. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, utolsó!

Igen,tudom mi fán terem a gyógytorna, évekig "sima" gyógytornát csináltam a suliban, 1 éve pedig elkezdtem Schrothozni, nekem való hátizom erősítéssel kiegészítve. Szóval szó sincs arról, hogy lustaságom eredménye ez a betegség, ennél ez a dolog sokkal komplexebb, és igenis foglalkozom vele.

Viszont igazad van, egyre inkább én is úgy gondolom,ez a szak nem nekem való.

Nagyon szeretem a biológiát, és szívesen segítenék sorstársakon, ezért merült fel bennem. Milyen mérnöki szakot ajánlanál a biosszal? A tanárságon gondolkodom még.

2016. febr. 26. 09:11
 6/9 anonim válasza:
Ha gyógytornász szeretnél lenni akkor nyugodtan tanulj annak,én is ETK-n tanulok.A betegmozgatást meg szabválon úgyis megtudod tanulni ,hogy kell úgy mozgatni a beteget,hogy ne terheld le a gerinced,meg lehet kérni részleges felmentést is tesiből ha valami nem menne.Én másikszakon tanultam ETK de gerincferdülésem meg gerincsérvem is van sajnos előbb vagy utóbb aki betegeket ápol azzal előfordul.
2016. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Valószínű senki véleményét nem tudom megváltoztatni, de azért leírom.

Ha a gyógytorna nem volt sikeres, akkor talán el lehetne gondolkozni mi volt a baj. Azt a Scroth módszert egy orvos se ismeri el, innentől fölösleges róla beszélni, az a kategória, mint a fogyasztó légzés. wikipedian megnézheted.

A gyógytornász válaszról: Attól, hogy egy vascsövön fel tudom húzni magam, már azt hiszi 0 iq-s kondizó vagyok. Aztán azt mondja, hogy a gerincferdülés és a gyenge izmok külön dolgok, és hogy én egy gyógytornát nem is tudnék végigcsinálni, olyan kemény. Most akkor izomerősítés vagy nem???? Aki ennyit logikátlanságot nem lát át, az megérdemli a sorsát.

Ilyen világban élünk, ha fizetsz nekik, ők megmutatják mit tanultak az egyetemen, minden más hülyeség nekik.

Nekem nincs diplomám, csak szeretek olvasni. Voltak kisérletek is az űrben, ha a csont nem megfelelő terhelést kap, ferdén nő.

A földön a gravitáció, és az izom hat a csontokra. Izmot csak egyféleképpen lehet növelni. Ha terheled. Ha valamilyen gyakorlatot 15-nél többször tudsz megcsinálni, akkor az már könnyű és csak zsírégetés. Beteg embernél ez a 15 ismétlés lehet a gyógytorna, de utána váltani kell. Utána mehet a szabályos úszás, de utána az úszók is súlyzóval edzenek vagy pl trx-szel.

Tehát nincs olyan, hogy neked való hátizomerősítés, persze súllyal ne csinálj gugolásokat, de rengeteg féle módszer van, amit a gyógytornászoknak nem tanítanak, mert ahhoz nincs szükség gyógytornászhoz, csak egy rúdra, hogy felhúzd magad.

2016. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es te nagyon kevered a szezont a fazonnal! Inkább te vagy,aki hülyeségeket írkál.
2019. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-esnek megint. LEhet,hogy olvasgatsz,de ettől még sík maradsz. A Schrott terápia a világon mindenütt elfogadott minden ortopéd szakorvos szerint. Bocs,de ezt sem tudod jól.
2019. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!