Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen átlag kell matematikábó...

Milyen átlag kell matematikából ahhoz, hogy ügyvéd legyek?

Figyelt kérdés

Egyéb okok miatt felmentésem van matekból.Ügyvéd szeretnék lenni, a humán tantárgyakból 4-5 vagyok.

Lehetséges, hogy valaha ügyvéddé válok? Kitartónak kitartó vagyok.

És anya szerint a "beszélőkém" is szuper. Csak a matek...:/



2016. febr. 25. 19:50
 1/6 anonim válasza:
Lehetsz attol meg
2016. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetnél, de most már van jogi egyetemen statisztika meg közgazdaságtan, és azokkal meg kéne valahogy bírkózni.
2016. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell jónak lenned matekból, ahhoz hogy ügyvéd legyél. Igaza van a második válaszolónak, van statisztika, de az nem vészes. A közgazdaságtant is csak alap szinten oktatják, tudni kell deriválni meg néhány nagyon alap dolgot, pl. egyenletrendezés..
2016. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ügyvéd vagyok. Deriválást soha, sehol nem tanultam...


A közgazdaságtant az egyetemen humán tantágyként tanítják, vagyis az összefüggéseket, okokat, elméleteket... kell tudni, nem a számításokat.


Amúgy én közgazdasági szakközépbe jártam, ott természetesen kellett számításokat is végezni - sajnos. Én borzasztóan kuka vagyok a matekhoz, de a közgáz még nekem is ment középiskolában is. (Ezerszer komolyabb volt, mint a jogi egyetemen a "belekóstolás".)


A statisztika meg egy vicc, arra fél délutánt szokott készülni az ember, másik vizsga után.

2016. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is jogra járok és matekból fel voltam mentve. :) ne aggódj, mert semmi relevanciája nincs a matektudásnak jogi egyetemen. Van 1-2 közgázas tárgy, de teljesíthetőek, mivel nem számolni kell, hanem fogalmakat tanulni, stb. tehát inkább azok is humán készségeket igényelnek. :)
2016. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 - es matek érettségi több, mint tökéletes.


Ügyvéd vagyok és soha nem éreztem a "matek tudás" hiányát sehol sem a szakmámban.


Igen, volt statisztika a jogi karon... egy vicc volt. fél napot tanultam rá, mint általában mindenki.

Azért haragudtam csak, hogy elvette az időt fontosabb tárgyaktól, mint pl. polgári eljárásjog, büntetőjog....


Amit joghallgatóként oktatnak közgázból, meg sem közelíti az igazi közgázképzést, és ez jól is van így....tehát számolni ott se kell.

összefüggéseket, fogalmakat kell tudni.

2016. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!