Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaelhagyás már egyetemistak...

Pályaelhagyás már egyetemistaként, hogyan dolgoztátok fel, hogy rosszul döntöttetek?

Figyelt kérdés

A pályaelhagyást csak idézőjelben értem :), tegyük fel elkezdetek tanulni valamit, valamilyen szakon, akár 2-4 évig is és utána úgy döntöttek, hogy ez elég, mit csináltatok aztán, nem csak a rossz döntés feldolgozásról van szó, hanem az évekről, amelyek ''kárba vesztek''..

Én pl. egészségügyi szervező szakon tanultam és úgy döntöttem, hogy gazdasági területen akarok, idén adtam be a jelentkezésem...és csak gondolkodok, hogy jól döntöttem-e. Mármint..az biztos, hogy számomra a legideálisabb terület, csak ez a néhány év, ami 'elvész'..

Valaki hasonló cipőben?



2016. febr. 28. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tekintek arra a pár évre, mint egy intenzív önismereti kurzusra. Szükségem volt rá ahhoz, hogy rájöjjek ki vagyok valójában és mivel akarok foglalkozni. Nem bánom. Talán, ha akkor rögtön a "jó" irányba indulok, értékelni sem tudnám úgy. Fontos volt, örülök, hogy megéltem, mert hozzátett ahhoz, aki ma vagyok. :) Örülök, hogy én tudom, mi való nekem, és tudok érte tenni, sokan leélik úgy az egész életüket, hogy nem találták meg, amit szenvedéllyel csinálhatnak.
2016. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 évet jártam "feleslegesen". Meg ugye még egy év elment, mire újra tudtam felvételizni. Nem gyötörtem magam miatta, mivel lelkesen indultam neki. Jobb volt 1 év után rájönni, mint később:S - Két év meg nem számít sokat, főleg, hogy nem csúsztam, sokan mások meg igen, úgyhogy kb. azonos időben végeztünk.

Később is volt egy már tényleges pályaelhagyásom, ez már nem a belső indíttatásom megváltozása, hanem külső körülmények miatt. Nem bánom azokat az éveket, mert olyasmivel foglalkoztam, amit őszintén szerettem.

2016. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igazatok van én is 'önismereti tréningnek' könyvelem el, talán túl éretlen voltam évekkel ezelőtt, hogy egyből felvételt nyerjek, erősebbnek érzem magam most.
2016. febr. 28. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!