Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést ajánlanátok...

Milyen képzést ajánlanátok egy még bizonytalan diáknak?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, de még nem tudom mit tanuljak tovább. Amik eddig megfordultak a fejemben, azokról mimdig lebeszeltek akik a szakmát elvegeztek vagy dolgoznak benne. (pl. Logisztikai ügyintézéő, fogorvos, fodrász, kozmetikus, könyvelő, rendezvényszervező, cukrász, szakács, vendéglátóiparban egyéb szakok, gyermek-es csecsemőápoló, varrónő,stb).

Tehát elég tág az érdeklődési köröm, és többnyire meg is állom a helyem. Jelenleg is dolgozom iskola mellet, de főként vendéglátásban.


Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm :) (lány)



#munka #OKJ #Továbbtanulás. Szakma #érettségi. Jövő
2016. márc. 2. 11:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
18.vagyok, hát én arra gondoltam ,hogy nézegethetnél akkor talán számmisztikás oldalakat is. Mert a nevedből és a születési dátumodból, meg van olyan is, hogy a tenyered formájából lehet szakmajavaslatokat kapni. Esetleg ezt még szerintem megpróbálhatnád. Hát szerintem itt nézegess. Ja és a tenyeres az nem a számmisz.-hoz tartozik, az máshol van. Keresés: ideális állás számmisztika; vagy van még ilyen regisztrálós ingyenes számmisztika-kalkulátor esetleg, meg személyre szabott horoszkóp. Tényleg, horoszkóp, csillagjegy alapján is lehet keresgélni. Esetleg auraszín alapján. A belső tulajdonságaid alapján azt ki tudod következtetni.
2016. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%
Eszedbe ne jusson semmiféle számmisztikás áltudományos baromságra bízni egy ilyen döntést.
2016. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

18.vagyok megint, úgy vettem észre,hogy te szeretsz emberekkel foglalkozni, Kérdező,szóval erre is rákerestem:

foglalkozás emberekkel kell foglalkozni

itt lejjebb vannak olyan típusok is, azt nem néztem meg alaposan ,de érdekes lehet számodra.

[link]

2016. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"Édes, drága utolsó. Szerinted minden ennyi időst anyuci és apuci tart el? Sajnálom hogy nekem kell elmagyaráznom, de nem igazán. Tudod, van aki kénytelen dolgozni, hogy legalább enni tudjon valamit a családja, és az egyéb költségek ugyebár, mint rezsi, ruhanemű, havi utazási költségek és hasonlók. "


Hát tekintve, hogy legálisan nem dolgozhatsz 16 éves korod előtt, meg utána sem jó darabig teljes munkaidőben, csak diákként, igen, biztos vagyok benne, hogy édes jó anyukád és apukád tart el. És ha eddig el tudtak, akkor rohadtul nagy barmok lennének, ha még nem tudnának 3,5 évig, hanem inkább rád erőltetnének egy értelmetlen szakmát. Továbbá egyetemen ha jól tanulsz, kapsz tanulmányi ösztöndíjat. Legyünk nem túl nagylelkűek, kapsz 15-öt havonta. Ha tényleg rosszak az anyagi körülményeitek, akkor kapsz szociális ösztöndíjat. Legyünk megint fukarak, kapsz havi 20-at. Akkor egyetem mellett még ráérsz dolgozni heti 20 órát, ezzel keresel havi 50-et alsó hangon. Tessék, egyetem mellett összeszedtél egy ápoló meg varrónő fizetést és pár év múlva már nem ott fogsz tartani, hogy van egy semmit nem érő szakmád, hanem lesz egy remélhetőleg használható végzettséged.


De most akkor játszunk el a gondolattal: te nem mész továbbtanulni, inkább leszel varrónő havi 70 ezer forintért. Ebből te önálló életet nem tudsz élni, ott fogsz élni anyukádékkal. Ha "anyuci meg apuci" nem tart el csak úgy továbbra is, akkor a fizetésed egy részét le kell adnod. Add le a felét. Ha SEMMI MÁSRA SEM költöd innentől a pénzedet, akkor havi szinten 35 ezret tudsz félrerakni. Ez ÉVENTE 420 ezer (egyetem mellett többet kerestem diákként, de ezt most hagyjuk).

Nos, ha egyetemen anyuci meg apuci nem fog támogatni, akkor neked a megélhetésre -ha kapsz kolit-, havi szinten kell mondjuk legalább 60 ezer forint (ha nem kapsz, akkor ne is számoljuk tovább). Tehát ahhoz, hogy az egyetemen 3,5 évig fenn tudd magad tartani kell durván 2,5 millió forint. Magyarul 6 évig kéne varrónőként robotolnod.... te ezt most komolyan reálisnak véled?


"Tele" vannak az egyetemek árvákkal meg félárvákkal, szó szerint csóró háború sújtotta országokból érkezett hallgatókkal, meg szimplán szegényekkel is. Ezzel ne takarózz. Amúgy befejeztem, felőlem úgy qrod el az életedet, ahogy akarod.

2016. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

"Eszedbe ne jusson semmiféle számmisztikás áltudományos baromságra bízni egy ilyen döntést."


Nem a döntést bízza rá, hanem megnézi, mi jön ki, és tetszik-e neki. A másik meg, hogy tényleg nem áltudományos, speckó nekem ilyen netes számmisztikás kalkulátor csomó mindent eltalált, amikor néztem, majdnem pontos leírást adott csak pár dologból.

2016. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

18.vagyok megint, meg előző, meg még pár


Volna mégegy javaslatom:) Először menj a szakkepesites pont hu-ra, és másold át az összes szakmát jegyzettömbbe, és törölgesd ki azokat, amikről úgy gondolod, hogy nem neked valók, én is csináltam már ilyet, szerintem így le lehet jócskán szűkíteni a kört.

2016. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Na akkor számmisztikával mondd meg, hogy hol lakom és hány éves vagyok... áltudományos marhaság továbbra is.


Viszont ez a szűkítgetős ötlet jó lehet.

2016. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Na akkor számmisztikával mondd meg, hogy hol lakom és hány éves vagyok... áltudományos marhaság továbbra is."

Na, ezt például, nem vagyok róla meggyőződve, sőt, nem is nagyon hinném, hogy valaki számmisztika alapján meg tudja mondani, mondjuk nem is vagyok benne jártas, csak pár ilyen oldalt megnéztem, mit hoz ki.

2016. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
És akkor honnan szedted, hogy azt meg tudja mondani, hogy valaki középiskolából milyen Bsc/BA/OKJ/anyámkínja képzésre menjen? Szerinted amikor kitalálták ezt az ökörséget akkor már volt OKJ? Vagy bolognai rendszer? Amiről nem is tudtak, azt hogy tudták megjósolni? Ha nem 10-es számrendszerben adok meg egy számot akkor is működik? Miért pont a 10-es számrendszert kéne használni?
2016. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Most mit szenvedsz?:) Lényeg, hogy valamennyire azért működik, és hát keressél már rá: ideális foglalkozás számmisztika, és itt vannak példák is, hogy melyik számhoz melyiket ajánlják, általánosan melyik tud jó lenni hozzá:) (Ezt előző komizónak:))
2016. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!