Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elrontottam a jelentkezést?...

Elrontottam a jelentkezést? Vidéki orvosiról át lehet menni a Semmelweisre?

Figyelt kérdés
A sorrendem most DE-AOK, SZTE-AOK, PTE-AOK. Eredetileg az SE-AOK volt az első helyen, csak kitöröltem, mert úgy voltam vele hogy oda úgysem lesz elég pontom. Most viszont szólt egy pesti rokonunk hogy van egy üres lakásuk, amit kiadnának nekem és csak rezsit kéne fizetni. Egyébként legszívesebben Pestre mennék, mert ezt a várost szeretem a legjobban a 4 közül. :/ Szóval át tudnék jelentkezni majd valahogy a Semmelwrisre? Hogy működik ez?
2016. márc. 3. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem lehet átjelentkezni csak úgy, el kell kezdened ott az egyetemet, ahová felvettek. Átjelentkezéshez kérelmet nyújtasz majd be, de ezt csak az első vagy az első két félév után teheted meg. Általában csak fizetősre vesznek át.
2016. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben a felvételi időszakban már nem. Azt kellene megnézni, hogy mennyire egyeznek az első év órái és azok tematikái azon az egyetemen ahova felvesznek és a Semmelweisen. Ha teljesen, vagy majdnem teljesen, akkor 1 évig jársz oda ahova most felvesznek, közben felvételizel a Semmelweisre a következő felvételi eljárásban, majd ha felvettek onnan kiíratkozol, a Semmelweisen elfogadtatod az óráidat, és voila!


Ha nincs majdnem teljes egyezés a kurzusokban és azok tematikájában az első évben, akkor ezt nem érdemes csinálnod, mert félő, hogy a végén kicsúszol az államilag támogatott félévekből, és költségtérítésesen az orvosi baromi drága. Szóval ha nincs meg a majdnem teljeskörű egyezés, akkor csak úgy tudod megoldani, ha nem iratkozol be idén, és jövőre újra felvételizel.

2016. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes mondja. Annyi kiegészítéssel, hogy ha úgy döntesz, hogy inkább megpróbálod jövőre a SE-t, akkor passziváltass ott, ahova felvesznek, hogyha nem sikerülne bekerülni az SE-re, akkor is legyen egy fix helyed, ahol elkezdheted a tanulmányaidat, nehogy két szék között a pad alatt végezd!
2016. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet rögtön első félévet passziváltatni. Illetve másodév végén biztos átvesznek,mert akkora értek végig a modulon vidéken is mg pesten is. Meg nem értem kedves első,hogy miért vennének át csak fizetősre? Ha 2.év végén vált, addigra már ugyis csomoan kiszoródtak és lesz államis hely.
2016. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém pedig passziváltatta az első évét, épp olyan okból, mint a kérdező, nem az első helyre vették fel tavaly, és újra akart próbálkozni, de a biztonság kedvéért a meglévő helyét sem akarta teljesen feladni. Ha úgy alakul, legalább rákérdezni érdemes a lehetőségre.
2016. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: Olvasd el a SOTE dokumentációt, le van benne írva.
2016. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!