Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megyek be mostantól az...

Ha nem megyek be mostantól az OKJ képzésemre, és tartozom még az iskolának szolgáltatási díjjal (10Ezer), akkor lesz annak valamilyen következménye?

Figyelt kérdés

Ki kell-e fizetnem később a tartozásomat? Ha igen, akkor tesznek-e rá "késedelmi kamatot"?

Igazából már október óta egyre jobban nem érdekel a képzés és úgy érzem időpazarlás így bejárnom. Az órákat is unom és van bőven olyan dolog, amit nem értek, mert nem tanultam a 2 éves képzés alatt.


Segítséget kérek tőletek!

Hideget-meleget egyaránt!

Köszönöm!



2016. márc. 8. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ki kell. Hogyne kéne.
2016. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát nekünk pl úgy volt, hogy aláírtunk okj kezdetekor egy szerződést, és az magában foglalta, hogy vállaljuk, hogy ilyen időközönként ennyi összeget befizetünk.
2016. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez oké. De pl volt olyan ügy, ami csak arról szólt, hogy kirúgták, mert nem fizetett. És ennyi
2016. márc. 8. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:
De ez nem az. De hát amúgy ha már elkezdted, szerintem 10 000 hát ha már megállapodtatok, szerintem akkor inkább fizesd be; jó lesz talán tanulópénznek, habár nem tudom milyen szinten, mert ugye tényleg nem lehet egyből tudni, hogy tetszeni fog-e az adott képzés, én is olyanra jártam, amiről kiderült, hogy távoli nekem. Legalábbis nem áll annyira közel. De mondjuk én a társaság miatt csináltam már végig, akik még oda jártak, meg mert féltem anyámtól. Hát szerintem ne hagyjál bennük szálkát, pláne, hogyha papír van róla, hogy megállapodtatok. Mert akkor így nem kell pereskedni - most ez az elfajult változat, amit írtam, de vhogy biztos meg tudnátok egyezni - Szóval, később még a nyakadra járhatnának ezért, szerintem tudd le, és hagyd a hátad mögött, soha többet ne kelljen ezzel a fizetős üggyel foglalkozni. Jobb ha teljesíted amit vállaltál, és elengeded őket, hogy ne legyen az, hogy utólag még piszkálnak, mert nem fizetted be, pedig úgy volt, és ha nem fejezed be a tanfolyamot ilyen formán, akkor az őnekik bevétel kiesés, szóval simán behajhatják rajtad, mert számítottak rád, hogy fizetsz, számítottak a te pénzedre is, és így most a tanárok kevesebb pénzt kapnának, mint amennyi a szerződésükben szerepel, plusz, ha mindenki pl nem csak te megcsinálná ezt, az egész tanfolyami csoportból, és hát a tanáraidnak is kell valamiből élni, és nekik is van talán éhes száj akit etetni kell, gyerek, kutya, macska, stb. még önmagukon kívül is.
2016. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor befizetem.

Na de nem tudom mit tegyek. Végig csináljam ezt a képzést? másfél hónap múlva vizsgáznék belőle.

A társaságot nagyon unom, számomra nincs is társaság de nem is szeretnék nagyon oda beilleszkedni. Jó lenne már ha vége lenne mindennek...

2016. márc. 8. 12:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, le tudnál belőle vizsgázni, vagy csak nyűg lenne? Mert hogyha túl nagy feladatnak érzed, lehet, hogy fölösleges már végig nyűglődni-szenvedni, ha egyszer nem érzel magadban annyi erőt, meg ambíciót, motivációt, hogy levizsgázz belőle. Akkor inkább helyette csinálj valami olyat, amit szeretsz.
2016. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát... túl nagy feladatnak nem érzem, csak feladatnak és ha most belevágok akkor szerintem le tudnék belőle vizsgázni, de ettől függetlenül nyűgnek érzem, a bejárástól kezdődően úgy majdnem mindent.

Igazából már 3 éve leérettségiztem, de lehet nem ártana már papír arról, hogy valamihez értek.

Megcsináljam a papírért vagy hagyjak veszni még 2 évet? (2 éves volt ez a képzés, előtte 1 évig szintén egy képzésre jártam, de az se vállt be)

2016. márc. 8. 13:18
 8/13 anonim ***** válasza:
*mondjuk, előző vagyok, nálunk a vizsgadíjat külön számolták. Szóval lehet, hogy már befizettél annyit, sőt, nagyon valószínű, hogy már el kezdted fizetni a vizsgadíjat is. Ja mer nálunk majd lesz külön külsős bizottság, és akkor azért olyan 60 valahány ezer talán a tanfolyam árán felül a vizsgaköltség. Szóval azt talán megteheted, hogy ha a tanfolyam árát már befizetted, a vizsgadíjat nem.
2016. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nincs vizsgadíjunk. Valószínűleg a szolgáltatási díjak tartalmazzák.
2016. márc. 8. 13:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt asszem a 13:18-as kommentedre.

Hát pedig valahol már le kéne horgonyoznod szerintem. Hát hogyha menne úgy, hogy most rástartolsz, akkor szerintem már csináld meg talán akkor inkább, mert két évet már lehúztál vele, bejárkáltál az órákra, stb. Mert mi van, ha pl elmész egy következő helyre, ott is fizeted rendesen a tanfolyamot, de az se lesz a te világod. Mert hát ugye ha csak folyton tanfolyamokra járnál, akkor folyton csak fizetnél, de nem feltétlenül lenne mellette bevételed, és valami csak kell. Meg az idő az is megy, és hát nem tudom, hogy pl külön laksz-e, de hát szeretnél talán gondolom önállósodni. Nekem az első szakmám pl olyan volt, hogy lehetett még abban az időben azt is, hogy csak két modult csináltam meg az 5-ből vagy mennyi volt, és akkor arra is kaphattam egy szakmát. Ez nem tudom még, hogy működik-e. Hát én így akkor már azt mondanám, hogy csináld meg, tedd le a vizsgát, hát aztán majd lesz valami, de talán nem kéne hagyni veszni ezt a két évet. Valahol csak le kell horgonyozni, aztán majd alakul valahogy. Hátha pl ezzel sikerül elhelyezkedni, és akkor közben még ki is találhatsz talán valami mást, rájöhetsz közben, lesz időd gondolkodni, hogy mit szeretnél talán. Én remélem, meglesz, és szorítok neked!

2016. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!