Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A budaörsi Illyésről : mik az...

Cia12 kérdése:

A budaörsi Illyésről : mik az előnyei, és a hátrányai? Illyés vagy Jóska? Milyen típusú gyereknek való ez vagy az?

Figyelt kérdés
Mennyire kocka, mennyire teljesítményorientált, van e diákélet, művészi oldala? Jó fejek-e a tanárok? Mennyire kemény? Szerettek- e oda járni? Én kitűnő tanuló vagyok, de tartok tőle, hogy nem marad semmi időm a tanuláson kívül. A József Attila, és e között dilemmázok. Nyújt-e több lehetőséget az Illyés továbbtanulás szempontjából? Milyen típusú gyerekek járnak oda?

2016. márc. 8. 13:01
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Én az Illyésbe járok, szóval a Jóskáról nem tudok sokat mondani.

Én nagyon szeretem az Illyést és ezzel a legtöbben így vannak. Persze vannak előnyei és hátrányai egyaránt. Előnyök például, hogy sok beleszólásunk van a minket is érintő dolgokba, szavazások vannak, kikérik a véleményünket, stb. Sok jó program van (kezdve a gólyatáborral, sítábor, kirándulások, stb), vannak szakkörök és a közösség is nagyon jó.

Hátrány, hogy eléggé kell hajtani, ha jó tanuló szeretnél lenni, meg persze itt is be kehet kerülni a rossz társaságba.

A tanárok szerintem nagyon jók, jó fejek, motiválni próbálnak minket és ami még elég fontos, hogy az óráikat is a lehető legérdekesebben próbálják megtartani (persze vannak kivételek).

Szerintem ha figyelsz az órákon, lesz időd másra is nem csak a tanulásra (persze kell plusz időt fordítani arra is). Meg még az is befolyásolja ezt, hogy nulladikba jössz-e most vagy sem.

Az Illyés sok lehetőséget nyújt továbbtanulás téren és sok segítséget is ad.

Sok az előítélet, hogy az Illyés sznob képző, tele van protekciósokkal és gazdagokkal, de ez nagyrészt nem igaz. Persze meg van az a réteg is, de nem az a többség. A protekciósokról meg annyit, hogy minden iskolában fel vesznek 1-2 protekcióst, itt is.

Hát most úgy ennyi jutott eszembe, remélem segítettem :)

2016. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia,

Én is az Illyésbe járok, teljesen egyetértek az első válaszolóval, szerintem mindent elmondott.

Hajrá! 😉

2016. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!