Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Semmi máshoz nem értek, mit...

Semmi máshoz nem értek, mit tanuljak, hogy legyen munkám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 éves fiatal anyuka vagyok. 18 éves koromtól kezdve, már a főiskolai évek alatt is a médiában dolgoztam. 26 évesen férjhez mentem, majd 27 évesen megszületett a kislányunk. 18 és 21 éves korom között újságíró gyakornokként dolgoztam, majd a diplomám megszerzése után 21 és 23 éves korom között egy kisebb rádiónál helyezkedtem el, mint hírszerkesztő és hírolvasó, végül sikerült elhelyezkednem újságíróként. (Ez volt a célom már gyerekkorom óta, így gondolkodás nélkül váltottam, amint lehetőségem nyílott rá). Egészen a kislányom születéséig dolgoztam, majd kiléptem a munkahelyemről a baba miatt. Mivel nyakunkon a lakás- és autóhitel, ezért szeretnék visszamenni dolgozni, de mivel kiestem a szakmából így már nagyon nehéz újra elhelyezkedni. Sok változás történt ez alatt a 2 év alatt, a régi kapcsolatok is felbomlottak, az emberek lecserélődtek. A piac beszűkült és egyébként is mindenhova az ingyen munkaerőt (főiskolások) veszik fel, így jelenleg lehetőségem sincs a szakmámban elhelyezkedni. Milyen más egyéb lehetőséget tudnátok tanácsolni? Én már mindent megpróbáltam, az irodistától a recepcióson át a Tescos árellenőrig, de sehonnan sem szólnak vissza, ahonnan szólnak is, csak elutasítást kapok. Gondolkodtam rajta, hogy amíg itthon vagyok a kicsivel elvégeznék valamilyen tanfolyamot, de olyan horribilis összegekbe kerülnek, hogy hitel és kisbaba mellett ezt nem engedhetjük meg magunknak. Szóval, szerintetek hol lenne még esélyem? (Értékesítésen kívül, amit sosem tudnék megfelelően végezni, sajnos nincs hozzá tehetségem). A párom szakács, de az ő munkahelyén is rezeg a léc, leépítések vannak. Nagyon félünk, hogy bekövetkezik a legrosszabb, ezért sürgősen munkát kell találnom. (Külföld kizárva). Köszönöm szépen előre is az ötleteket és kellemes pihenést kívánok Nektek a hosszú hétvégére. :)

2016. márc. 12. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
vannak ingyenes okj-s tanfolyamok,esetleg próbálj meg elvégezni egyet,és azzal már könnyebben el tudnál helyezkedni. :) főiskola egyetem akkor nem jöhet szóba? mert írtad,hogy dolgoztál médiában meg a rádiónál,gondoltam jelentkezhetnél kommunikáció-média szakra akár főiskolán,akár egyetemen levelezőn tudnád csinálni a gyerkőcök mellett. :) sok sikert!
2016. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kommunikáció- média szakot már elvégeztem :) Ingyenes okj-s képzést kerestem, de csak munkanélkülieknek jár. Én most gyesen vagyok.
2016. márc. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!