Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek tanuljak tovább, vagy...

Dobó Panni kérdése:

Minek tanuljak tovább, vagy mi legyen a munkám?

Figyelt kérdés

12,5 éves lány vagyok, azaz 6. osztályos.

Már régóta gondolkoztam ezen a kérdésen, de eddig semmire se jutottam.

A matekból és informatikából jó vagyok és szeretem is. Angolból (6 éve tanulom) és rajzból is jó vagyok. Németet pedig ebben az évben kezdtük. Eddig még biológia,kémia,földrajz és fizika nincs, csak természetismeret.

Szeretek olvasni, az interneten keresgélni, játszani. Táncolok is. A különböző sportokat is szeretem. (Pl: úszás, gör- vagy jégkori, stb.)

Mindenkinek megvan már az osztályból hogy mi szeretne lenni, csak nekem nincs. :( Rajzból is volt most egy olyan feladat amiben le kell rajzolni hogy fogunk kinézni 20-30 év múlva és mi lesz a munkánk. De nekem fogalmam sincs még mit szeretnék dolgozni.

Gondolkodtam azon is hogy később kiköltöznék Londonba, vagy valamerre arra. Mennyire éri meg Angliában élni.

Előre is köszönöm a válaszotokat. Remélem tudtok segíteni! :)



2014. nov. 4. 19:20
 1/4 anonim válasza:

Ha megy a matek, gondolom inkább a reál tantárgyak felé húzódsz, tudsz rajzolni és infóból is jó vagy. Én a gépész irányt javasolnám: kell hozzá matek, rajz (tárgyak, alkatrészek ábrázolása), informatika (modellezés, CNC gép programozása, stb...). Persze én fiú vagyok, de ha az ilyesmi is szóba jöhet, akkor erősen ajánlom :) Mellesleg egy mérnöki diplomával a hobbijaidra is lesz bőven idő, ha sikerül egy jó munkahelyet találni.

18/F

2014. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
Nem kell kapkodni. Várd meg a fizikát, kémiát, biológiát, földrajzot, hátha közülük üt be valamelyik. Vagy ülj be a könyvtárba, és nézz utána nekik.
2014. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az ilyen infó-matek-on már gondolkoztam. És igazából nem tűnik rossznak, és még érdekelne is. És igen várom már az ilyen tantárgyakat is, mint pl. a biológia.
2014. nov. 8. 13:45
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Az jó párosítás.
2014. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!