Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a MOSZI és a...

Vélemények a MOSZI és a Kézművesipari Práter utcai suli Fogtechnikus képzéséről?

Figyelt kérdés

2016. márc. 16. 21:03
 1/4 Kohy válasza:
74%

MOSZI tudtommal már megszűnt. Én a Práterben végeztem.

A sulival nincs baj igazából itt oktatják egyedül normálisan a fogtechnikát de magát a szakmát csak akkor ajánlom ha iszonyatosan elhatároztad magad h te msot fogtechnikus leszel mert amúgy az életbe nem kapsz vele munkát. Túljelentkezés is hatalmas a suliba és a munkaerő piac is telített. Ha te is csak hallotad vmi öregtől aki ott hagyott a fogorvosnál h "milyen jól meglehet ebből a fogtechnikából élni...." miután otthagyott 300ezret 2 korona után a fogorvosnál akkor hanyagold a dolgot. Valamivel átlagon felüli jövedelemre számíthatsz vele de ahhoz a beled is kikell dolgozni. Összefoglalva: Csak akkor tudom ajánlani ha van olyan ismerettségi köröd hogy eltudj helyezkedni mert anélkül bármelyik más szakmával jobban járnál.

2016. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott fizetős?
2016. ápr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azóta voltam felvételizni a Práter utcaiba sajnos a tanlaborba nem vettek fel, pedig úgy éreztem jól sikerültek a munkáim (ellenben egy lány aki nem azt csinálta ami a feladat volt bekerült -_- állítása szerint biztos nézték a kreativitást is. Véleményem szerint, ha gyökeret faragsz annak aminek nem kéne a későbbiekben biztos a páciens is értékelni fogja...) A suliba felvettek viszont jómaszeknál ahol tanul is az ember a tanlabor egy évre 400 ezertől kezdődik :/ de mindegy ennek így kellett lennie, mert azóta megpróbáltam Skóciában. Átszámítva ugyan ennyire jön ki a tanulás és benne van a tanlabor is (már találtam munkát is szóval remélhetőleg bírni fogom anyagilag) + javul a nyelvtudásom. Ja és a Moszi állítólag idén is indít szakot legalábbis nekem ezt írták.
2016. júl. 5. 14:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi siettem és lamaradt egy szó-> szóval a suliba felvettek de sajnos a tanlaborba nem :/ Kérdezgettem olyanokat akik ott végeztek, és igazából mondták hogy maszek laborba tanulni megéri mert többet tanul az ember és mivel fizet így jobb anyagokkal dolgozhat. Csak ennyi a hozzáfűzni valóm, és nagyon érdekel a munka igazából a fogorvosi is érdekelt, de tudom hogy annyit és olyan keményen nem tudnék tanulni, hogy sikeresen befejezzek egy egyetemet, sajnos. Talán későbbiekben majd változik, és még nem lesz késő megpróbálni azt is.
2016. júl. 5. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!