Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre / foiskolara...

Milyen egyetemre / foiskolara vennenek fel?

Figyelt kérdés
Felvideki magyar vagyok, Magyarorszagon szeretnek tovabb tanulni. matek es tortenelem erettsegivel nem rendelkezem, szlovak/ magyar nyelv es irodalom, angol nyelv, es szak erettsegivel rendelkezem. erdeklodnek ilyen feltetelekkel milyen tovabbtanulasi lehetosegeim vannak. olyan erdekelne, ahova nem kell felveteli teszt. nagyon szepen megkoszonnem a segitseget.

2016. márc. 19. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Matek és a töri kötelező érettségi tantárgyak itt.
2016. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Én a helyedben nem szeretnék. Az Orbán kormány újítása a röghözkötés. Ausztriát ajánlom vagy maradj ott, ahol vagy. A legnagyobb jóindulattal mondom.
2016. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
olyan szinten nem beszelem a szlovak nyelvet, amivel egy egyetemet sikeresen el lehetne vegezni
2016. márc. 19. 20:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Én szerbiai felvételiző vagyok.Nálunk is háromtárgyú az érettségi mint nálatok, a négyéves középiskola után mi is szaktantárgyból, választott tantárgyból és nyelvből teszünk érettségit.Én ezt szánalmasnak tartom, személy szerint nem tartom egyenértékűnek egy magyar érettségivel.Ennek ellenére érettségiként elfogadja a magyar állam mind a szlovák mind a szerb érettségiket.Esetedben, ha magyar egyetemre akarsz érettségizni, ki kell választanod az adott szak két felvételi tárgyát, Magyarországon érettségire kell jelentkezned és a két tárgyat be kell jelentened vagy középiskolában vagy Közigazgatási Hivatalban.A lényeg:Az érettségid elfogadják de két beugró tárgyból vizsgáznod kell, ennek alapján számolják a pontjaidat.
2016. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, lévén, hogy egészségügyibe jártam, matek érettségim nekem sincs, hiába tanultunk matekot a középsuliban.
2016. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
A második válaszolónak meg üzenném, hogy Magyarország még mindig klasszisokkal jobb ország mint sok szomszédja.Nem kell mindig Ausztriához hasonlítani az országot, mindezt mondom úgy, hogy Szerbiában szocializálódtam de már Magyarországon élek.A két ország élhetőségét össze sem lehet hasonlítani.
2016. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még egy fontos dolog:Ha közismereti tárgyat minimum két évig szlovákul tanultál (pl.szlovák nyelvet), az C1-es nyelvvizsgának minősül, ez 40 többletpont.A középsulid igazgatójánál tájékozódhatsz erről.De az idei évről már bőven lekéstél.
2016. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Ahhoz hasonlítom az országot, amihez akarom. Itt születtem és élek majdnem 30 éve. Ausztriát pedig azért mondtam, mert ott nincs ilyen hülyeség, mint nálunk. Gondolom Fideszes vagy, ezért nem bírod a kritikát.
2016. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: A politikát légyszi hagyjuk ki ebből a kérdéskörből. A röghözkötést pedig nagyon egyszerűen ki lehet kerülni.
2016. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok fideszes.Örülök, hogy a földön élő majd 7 milliárd ember gazdag 15-20%-hoz tartozom mert egy konszolidált országban élek és ez egyik politikai párt érdeme sem.Szánalmas, hogy pont a politikát hozod fel egyik megjegyzésedben, a másikban meg agyonütöd az első gondolatodat azzal, hogy "ne hozzuk fel a politikát".Nem képmutatás ez?
2016. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!