Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érné meg most tanárna...

Mennyire érné meg most tanárnak menni? Mik lesznek a kilátások évek múlva?

Figyelt kérdés
Itt nem feltétlenül az anyagiakra gondolok csak, inkább magára szakmára. Tudom, hogy ez a mostani rendszer, nagyon nem jó így, de az utóbbi idő elégedetlenségei, tüntetései miatt talán sikerül változást elérni a rendszerben. Ami majd több év múlva lesz tapasztalható. Személy szerint mást nem nagyon tudok elképzelni jövőmnek. Matematika biológia szakra szeretnék menni. Matek tanárból ha jól tudom viszonylag kevés van, tehát elhelyezkedni csak sikerülne, illetve korrepetálás, érettségi felkészítést is vállalhatok ami csak plusz. Nem az a célom, hogy milliókat keressek, de mégis megéljek rendesen. Illetve az is vonzó lehet a dologban, hogy vannak többször is szünetek ( tudom, hogy a nyár azért nem olyan hosszú nekik, mint a diákoknak és mind év elején mind év végén sok dolguk van) és minden hétvége ünnepnap is szabad, tehát van egy rendezettség a szakmában. Szerintetek jobb lesz az egész oktatási rendszer 6-7 év múlva? Mit gondoltok, érdemes ezt választanom ha tényleg ezt gondolom jónak?

2016. márc. 20. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, az oktatási rendszer ennél mélyebbre már nem nagyon süllyedhet, valószínűnek tartom, hogy 5-10 év múlva ennél sokkal jobb lesz. Elhelyezkedéssel sincs gond.
2016. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól képzett tanárokra egyre nagyobb szükség lesz.

Azt viszont most ember nem tudja megmondani, hogy 5-6 év múlva pontosan milyen viszonyok lesznek.

2016. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha te azt hiszed hogy itt egy emberöltőn belül változások lesznek... én mindenkinek azt szoktam felhozni hogy a tíz féléves tanárképzés első nyolc félévében (aztán már gyakorlótanítás) félévente 30 kredit kell, ami durván meg is felel heti harminc órának, no abból a harmincból 4 azaz négy óra a pszichológia-pedagógia. [link] (76 kreditből 44 kredit a 9-10., 32 az első 8 félévre jut).


Tehát a tanárokat nem tanítják meg tanítani. Így volt ez huszonéve amikor én az ELTÉ-re jártam és ez így is marad amíg ez a szörnyűséges ciklus meg nem törik valahogy: tanítani képtelen tanárok képeznek tanulni képtelen gyerekeket akikből lesz a modern életre alkalmatlan társadalom.


Tanárnak akarsz menni akkor keress külföldi egyetemet.

2016. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!