Mit kell tanuljak?

Figyelt kérdés
Szóval, azt kell tudni rólam hogy 9. osztályos vagyok, és egy sima általános képzésű erős gimnáziumba járok. Nem tanulok pszichológiát de nagyon érdekel. Már régóta tudom hogy később evvel akarok foglalkozni és nagyon keményen tanulok az álmaim eléréséhez hogy majd egyszer gyermekpszichológus lehessek. De ugye mindenkinek vannak erősségei és gyengeségei is. Erről igazából nem találtam információt az interneten ezért kérdezem itt a gyakori kérdésen. Szóval nekem milyen tantárgyakra lesz szükségem? Mi kell nekem ahhoz hogy egy ilyen pszichológiával foglalkozó egyetemre, főiskolára tudjak menni? Ide kérlek tantárgyakat írjatok. Előre is köszönöm a rendes válaszokat. :)

2016. márc. 26. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Jogszabály írja elő, hogy mely érettségi tárgyak eredményéből számítható egy adott alapképzési szakra

felvételi pont.

A pszichológia esetében ezek: biológia vagy magyar v. matematika v. történelem v. angol v. francia v.

német v. orosz közül kell választani kettőt, s ezek közül csak egy lehet nyelv. A követelmény 2013-tól:

valamelyik tárgynak a választott kettő közül emelt szintűnek kell lennie.

2016. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A történelmet és az irodalmat vágd be. Ezek legyenek az elsők. Olvass sokat mert kelleni fog a bő szókincs. És le kell érettségizz biológiából. Nem árt ha el olvasod Atkinson könyvét (nem mr. bean). Richard C. Atkinson: Pszichológia. Bár ezt egyetemen adják majd, de nagyon érdekes. Persze a többi tantárgy is kell (matek, idegen nyelv) és ha lerakod a nyelv vizsgát az plusz pont és jól is fog jönni a későbbiekben.
2016. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!