Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak a továbbiakban?

Geralt89 kérdése:

Mit tanuljak a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Kedves olvasó! Azért írok neked/nektek mert az alábbi problémával rendelkezem. Nem tudom mit tanuljak tovább. Az életem nagy részét tanulással töltöttem. Jelenleg rendelkezek egy jogi asszisztensi OKJ vizsgával, illetve informatikus könyvtáros BA diplomával. Az egyetemről kikerülve munkát kerestem, jelenleg heti 5 napban dolgozom. A gyakorlatban nem sikerült hasznosítanom ezeket a végzettségeket, alapvetően egyikben se dolgoztam szívesen. Az eddig elvégzett tanulmányaimat fölöslegesnek tartom. Érdekel a média és kommunikáció MA képzés, viszont nem tudom, hogy mennyire érdemes ebbe belevágni. (A szabad kreditjeim mind média szakos tárgyak voltak az alapképzés alatt, és jó eredményekkel tettem le a tárgyakat, érdekeltek az ott megjelent témák.) MERT ez az ami érdekel, de annyira rossz megítélése van a szaknak, hogy nem tudom eldönteni, érdemes-e valahogy munka mellett belevágni, vagy sem. (Természetesen a képzést valahogy állami-levelező szintjén tudnám/próbálnám megoldani, ha vagy ilyen egyáltalán, máshogy sajnos nem menne) VAN-e értelme belefogni ebbe a képzésbe? (Ez az ami érdekel, de nincs kedvem gyorsbüfében dolgozni MA diplomával...)

#továbbtanulás #mesterképzés #média #egyetemi tanulmány #egyetemi képzés #kommunikáció képzés #kommunikációs képzés #Master of Arts
2016. márc. 15. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdés, hogy mibe érdemes belefogni, akkor célozz meg egy hiányszakmát, amiben szinte minden jöttmentet felvesznek, ha van róla egy papírja. Nyilván rossz fizetésért, és rossz munkakörülmények között, de ilyen hozzáállással már annak is lehet örülni, ha van egy szakmád, amiben el tudsz helyezkedni.


Ezzel azt akarom mondani, hogy önmagában egy diplomától csodát ne várj. Elvégezheted színötösre a kommunikációt, de ugyanúgy a mekiben fogsz kikötni, ha nincs mellette ambíciód. Ugyanis nem látom, hogy milyen területen lennél ezzel. Újságíró? Tévés riporter? Rádiós műsorvezető? Operatőr, vágó? Vagy vállalati kommunikációban éreznéd magad otthon? Ezeknek mind megkapargatjátok a felszínét a képzés során, de ha nem vagy motivált, iskolán kívül nem keresed a lehetőségeket, akkor úgyis egy motivált gyakornokot vesznek fel, aki céltudatos, és nem csak az iskolában betanult teljesen felesleges kommunikációs modelleket tudja visszamondani, hanem a szabadidejében megszerzett gyakorlati ismeretekkel is bír.

2016. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Alapvetően egész jó helyen dolgozok...viszont ha az egyetemi marketingből indulunk ki, egészen kemény hazugságáradatot kapnak az emberek bizonyos helyeken. Az, hogy "bedőltem" arról nem én tehetek. Legalábbis így érzem. A média szakon készült szakdolgozati témák érdekelnek, főleg a kutatások. (MEGJEGYEZNÉM, hogy egy diplomás könyvtáros sz*rt se keres, jelenleg érettségivel betölthető munkakörben dolgozom, és magasan jobban keresek, mint egy diplomás könyvtáros, 100%-os nyelvvizsga pótlékkal. Szóval ennyit a mentalitásról...)
2016. márc. 15. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!