Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék még több pontot...

Hogy tudnék még több pontot szerezni?

Figyelt kérdés

Pszichológia szakra szeretnék menni, viszont attól tartok nem lesz elég pontom. Egy évet otthon leszek, hogy tudjak készülni emelt érettségire. A pszichológia szakokra a minimumponthatár kb. 440 pont. Fizetősre nem tudok menni, nincs rá pénzem.


Történelemből és magyarból akarok emeltezni. Érettségi pont kétszerese + többletpontok. Ezzel a kombinációval csak akkor tudok továbbtanulni, ha mindkét érettségim 80%+-os lesz. Töriből ez nem is lenne szerintem gond, de magyarból már igen, mert az nagyon szubjektív. A többletpontokra alapból 100 pontot kapok a két emelt érettségi miatt.


Tegyük fel, hogy mind a két érettségim 80%-os lesz. 160*2=320+100(többletpont) -> 420


Ez nem elég. Ha csinálok nyelvvizsgát, az már nem számít többletpontnak, mert a maximális a 100, és ezt már kihasználtam.


Miből kéne érettségiznem, amiből folyamatos, szorgalmas készüléssel akár 90%-ot is össze tudok kaparni? A magyar az lehetetlennek tűnik.



2016. márc. 31. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát mivel duplázni akarsz, nincs nagyon más választásod, magyarból és töriből a lehető legjobban kell teljesítened.

Alternatíva: Csak töriből emeltezel (50 többletpont), mondjuk ennek 85%-ra kellene sikerülnie, és emellett megcsinálsz egy nyelvvizsgát (+28 többletpont, ha sikerül 2 nyelvvizsga, akkor +40 pont), illetve egy nyelvből középszinten közel hibátlanra érettségizel, mondjuk olyan 95%-ra, ami nem olyan vészes, csak gyakorolni kell. Így összehozhatsz egy nyelvvizsgával 438 pontot, kettővel 450 pontot.

2016. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak duplázva van esélyem.


Angolból csinálok inkább emeltet, abból szerintem simán összejön a 90%.


A második vagy a biológia vagy pedig a történelem.

Egy év alatt melyikre lehet felkészülni úgy, hogy 85% sikerüljön?

2016. márc. 31. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:

A biológia emelt seggelős, de megtanulható, szerintem viszont a bioszhoz kötődő érzelmek nélkül pusztán a pontokért ne tanuld meg, mert elvész az egész később.

A történelmet viszont ha szereted, akkor nem csak a feladatsorok oldogatásával és faktok látogatásával, hanem történelmi könyvek olvasásával, történelmi sorozatok nézésével is tudod mélyíteni, és szerintem nagyon izgalmas tantárgy.


Persze emelteken mindig esszéket kell írni, tehát a vegytiszta tudást még át kell alakítani pontos esszékké is. Egy töri emelt oroszlánrésze a négy esszéből áll.

2016. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha csak duplázva van esélyed, mert a tanulmányi pontjaid nem érnek semmit, akkor ne is próbálkozz, mert annyi pontod nem lesz.
2016. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Kedves utolsó, amit írtál, az úgy baromság, ahogy van. Nem hiába van duplázós módszer, azzal is ugyanúgy össze lehet hozni magas pontszámot.

Kedves Kérdező! A magyar emeltet semmiképp sem ajánlom, szubjektív, nagyon könnyen el lehet bukni a pontokat rajta (járt már ismerősöm így). A töri-biosz témában sajnos nem tudom, melyik a biztosabb, de ha a törit jobban szereted, inkább az legyen.

Szerintem az beválhat neked, ha csinálsz egy minimum 85%-os emelt érettségit, pl. töri (220pont), egy minimum 90%-os középérettségit, pl. magyar (180pont) és egy felsőfokú nyelvvizsgát (40pont). Ez összesen 440 pont már. Magyarból szerintem közepezni érdemes, mert ott 90% felett is relatíve könnyű teljesíteni, és ha meglenne neked 90% fölött, nem lenne probléma a bejutással.

2016. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudom, mi a második nyelved, de egy év alatt abból is összehozhatsz egy középfokú nyelvvizsgát, vannak nagyon könnyű, kb. középszintű érettségi nehézségű nyelvvizsgák is. Így meg már tuti lenne a bejutásod :)
2016. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A 11. és 12. év végét nem számolják?
2016. ápr. 1. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem duplázol, akkor 100 pont abból jön össze, hogy az 5 tantárgyadnak mik voltak a 11. év végi és 12. év eleji jegyei, illetve ha valamiből előrehozottaztál, akkor az utolsó 2 év végi jegyek.

Ez azt jelenti, hogy 11. o végén

5 tantárgy * [a kapott jegy 1-5] * 2 = 50 pont, azaz ha magyarból 11-ben nem ötös, hanem négyes voltál, -2 pont (és így mindennel),

ugyanez 12. félévkor is => 100 pont. Itt nagyon be lehet nézni értékes pontokat.

2016. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!