Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Most porcelánkészí...

Mit tegyek? Most porcelánkészítőnek tanulok. Az a helyzet, hogy nem szeretem ezt a szakmát. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Helló Mindenki! Először is: 15 éves lány vagyok. Ugyebár nemrég (2015-ben) fejeztem be az általánost. Beíratkoztam cukrásznak majd azt ott hagytam, mert nagyon nehéz volt, nem lényeg. Majd átíratkoztam egy másik suliba, most porcelánkészítőnek tanulok. Az a helyzet, hogy nem szeretem ezt a szakmát, nem én választottam, nem is lesz vele munkám. Amikor ide átíratkoztam elfogadtam, hogy ez van oké. Végülis tényleg egész jó helyem van, mármint hogy az osztálytársak rendesek, normálisak, jó a suli is. Csakhogy időközben rájöttem, hogy ezt én tényleg nem akarom mármint hogy 3 éven keresztül (mert ugyebár eddig tart ez a szakma) azt csináljam amihez abszolút semmi kedvem, hallgassam az ilyen dumákat. Meg mondjam mindig azt, ha megkérdezik hogy: szereted-e a szakmát? -Igen. Mert ugye ez van. És még ne is beszéljek semmi olyat, hogy otthagyom a szakmát. A lényeg az, hogy nekem már nagyon elegem van ebből az egészből. Én már nem tudom, hogy mit csináljak, de komolyan. Elment az életkedvem (nem mintha olyan nagyon sok lett volna). Nem látom értelmét, hogy folyamatosan tanuljak egy olyan szakmát amit egyrészt útálok, másrészt miután kijártam semmi, de semmi szükségem nem lesz rá (és ezt teljesen komolyan mondom)és persze itt nem arról van szó, hogy útálok tanulni, nem dehogyis (én vagyok az egyik legjobb tanuló az osztályban). Ja meg ugye az van, hogy 16 éves koromig tanköteles vagyok, így meg ugye nem hagyhatom itt az iskolát. Arra gondoltam, hogy elvégeznék pár tanfolyamon olyan szakmát amit tényleg szeretek is.Ja meg arra is gondoltam, hogy ha betöltöttem a 16-ot akkor itthagynám a sulit...És utána végeznék el 2-3 tanfolyamot (sokkal boldogabb volnék).Igazából nem tudom mennyire ésszerű ez a dolog... Volt már valaki hasonló helyzetben? Tanács kellene bármilyen részről...Hogyan, mit tehetnék?... Örülnék, ha nem én volnék az egyedüli ember ebben a dologban. Idióta hozzászolásokat nem kérek! Legyetek normálisak jó! Thanks.

2016. ápr. 1. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

16 éves korod után ott hagyni az iskolát a legnagyobb butaság, amit csinálhatsz, felejtsd is el nagyon gyorsan!

Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy ez nagyon nem tetszik, hátha jobb belátásra sikerülne bírni őket. Én a helyedben egy gimnáziumba mennék át - amennyiben van rá lehetőséged -, onnan pedig mennék egyetemre/fősulira/OKJ-ra. A normális tanfolyamok érettségihez kötöttek, érettségi nélkül pedig iszonyú nehéz manapság, noha sok helyre nem elégséges, de szükséges feltétel a megléte.

Mi az a 2-3 tanfolyam, amit elvégeznél? Van valami konkrétum, vagy csak feldobtad magadban ezt? Mi érdekel?

2016. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még ott vagy?
2017. jan. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!