Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, sztetek azon a...

Mit gondoltok, sztetek azon a helyeken, ahol olyan 420-430 körül vannak (pl: jog, közgáz, orvos, pszichológia, stb. ), ott érdemesebb inkább duplázni?

Figyelt kérdés

Hali! Jövőre érettségizek és közgazdasági irányba szeretnék menni, ahol jelenleg 458 a ponthatár, de én legalább 465-öt szeretnék a biztos siker érdekében. Emelt érettségit természetesen matekból, valamint angolból tennék, így már eleve garantálva van nekem a maximális többletpont (csak elérem azt a 45%-ot :) ) Bár alapjából véve jó tanuló vagyok, a lehetőség hallatán inkább ezt a módszert választanám, mert elvégre ezek a felvételi tantárgyak, továbbá még kemény tanulással is nehéz legalább 90%-ot összeszedni mind az 5 érettségi tárgyból, max a zseniknek megy. Éppen ezért arra gondoltam, h e 2 emelt tantárgyat igyekszem minél jobban megtanulni, a többiből (magyar, töri, német) meg simán kitudnék egy 3-ast hozni legalább középszinten, továbbá ha felvesznek, akkor a későbbiekben ugyse az fogja majd érdekelni az embereket, h milyen érettségiket csináltam, hanem h eltudtam-e végezni az egyetemet és lesz e végül diplomám.


Ez az én véleményem, de ti mit gondoltok, tényleg érdemesebb úgy tanulni, h a pontjaim duplázva legyenek, vagy igyekezzek mindenből a lehető legjobbat kihozni. Továbbá van köztetek olyan, aki anno duplázással került be? Ha igen, mennyire kockázatos?



2016. ápr. 3. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell választanod a két pontszámítási módszer között, ugyanis automatikusan azt veszik figyelmbe ahogy neked a kedvezőbb. Tanulsz, persze az emeltekre többet hisz nehezebb, aztán lesz ami lesz. Senki nem tudja előre pontosan megmondani érettségi előtt hogy neki hogy lesz a kedvezőbb, és hogy fognak alakulni a pontjai. Ezt csak az tudja így előre aki újra éretségizik a felvételi tárgyból,akkor már tudsakkozni vele mert a többi eredményét tudja. Szóval ezen nem kell agyalnod előre.
2016. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana kicsit utánanézni a felvételi eljárásnak; nem kívánságműsor, hogy téged melyik alapján fognak felvenni, hanem megnézik mindkettőt, és amelyik neked előnyösebb, azt számítják be.


Azt, hogy neked milyen jegyeid vannak, csak te tudhatod, de ha te a 45%-ra hajtasz, nagy valószínűséggel nem, hogy 465 pontod nem lesz, még 400 se, ami meg ugye nem elég. Azt is meg kell gondolni, hogy (maradva a duplázásnál) ha írsz egy 60%-os emeltet, akkor abból 170 pontot tudsz megszerezni, ennél többet egy 86%-os középpel már megkapsz, ha pedig jól megy a matek, röhögve meg lehet írni legalább 90%-ra, tehát az emeltet akkor érdemes csinálni, hogyha tényleg jól felfejlődsz belőle.

2016. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, h nem én döntöm el, hanem azt választják, ami nekem kedvezőbb, de én inkább úgy tanulnék, h a felvételi pontjaim duplázva legyenek.
2016. ápr. 3. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát akkor szarsz a jegyeidre, csak mert te épp duplázni óhajtasz, és végül majd a két szék közül a földre esel. Értem.
2016. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért esnék? Sok ember kerül be úgy az egyetemre!
2016. ápr. 3. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A közgazdaságira az alábbi lehetőségekkel érdemes gondolkodni a nagy pontokban, (a pontszámítás ahogy fentebb is írták automatikusan a kedvezőbbet veszi figyelembe.)


Ha van 2 komplex középfokú nyelvvizsgád vagy 1 felső komplex nyelvvizsga (40 pont) + emellé kell csak! egy emelt + 50 -> Ebben az esetben emelten 90%-t kellene elérned, középszinten pedig 95%-t, hogy 460 pontod legyen...


Ha 2 emelttel akarod elérni, mindkettő emelten 90%-t kell írni, (ami egyébként nehezebb, mint középszinten 95%-t elérni)


Az érettségi statisztikákból az vehető ki, hogy a legtöbb erős eredmény a töri - matek érettségin született. (Matekon volt a legtöbb 100%, töri érettségin pedig a legtöbb 85% feletti eredmény)


Angolból nemkicsit neccesebb (legalábbis a statisztika szerint) ilyen magas eredményt elérni (és aki itt ilyen jól szerepel, felsőfokon is jó eséllyel átmenne)


Ha valaki ilyen jó angolból vagy németből, akkor érdemes megcsinálni a felsőfokot (40 pont) és mellé megcsinálni a 95%-os nyelvi érettségit, ami ilyen esetben egy emelt szintű nyelvi érettségi 90%-os eredményével egyenlő :)


Én a törit ajánlom, mert arra fel lehet készülni, és a szóbelin ha kifejted a tételt, nem kötözködnek, megadják akár a max pontot is. Matematikán pedig ugye a hibázási lehetőség olykor a koncentrálóképességen múlik.


Remélem segítettem, ezek a lehetőségek a 460 eléréséhez egyik sem könnyű, de megéri államin tanulni és sok sok előnye van. A legtöbb egyetemen a tévhitekkel ellentétben nagyon nehéz államiról átkerülni önköltségesre, mivel az intézményi átlag kevés helyen él, és ahol van is 3,0 vagy azalatt mozog.

2016. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyet tehetsz: Tanulsz/készülsz annyit, amennyit csak bírsz! Kár tervezgetni, mert mi van, ha az egyik tárgyból nehezebbre sikerül az idei feladatsor? Akkor borul a terved? Hidd el, vissza fogod még sírni az érettségi "nehézségét" egy kemény egyetemi vizsgaidőszak után...
2016. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne taktikázz! Tanulj szépen mindig a következőre, persze emeltekre már korábban kezdj el készülni. (ahogy írták már, a számítási módot nem te választod meg)
2016. ápr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!