Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki egyetemen a pénzügy...

A műszaki egyetemen a pénzügy és számvitel szakra milyen érettségi kell? És megéri azt tanulni? Mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Mert megnéztem a felvi.hu-n és nem teljesen tiszta...az oké hogy matek kell de elég a közép is? vagy emeltre menjek? és miből érettségizzek még azon kívül? lehet egyszerre két nyelvből érettségizni? XD
2016. ápr. 5. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Államira nehéz bekerülni, önköltségesre annyira nem vészes.

Elég a közép matek, de azért egyetemen könnyebb, ha előtte jártál matek faktra. Nem kell emelt érettségi, de fakton tanulsz integrálás, deriválást ami PSz-en fontos, de elég hamar leadják és elvárják, hogy tudd. Könnyebb ha előtte tanultad, plusz a matek középszintű érettségidnek is jobb az eredménye ha emeltre készülsz. :)

2 nyelvből lehet érettségizni, mert van egy kötelező nyelvi érettségi, meg szabadon választhatóak érettségizhetsz még egy másik nyelvből. Felvinél viszont a matekot veszik figyelembe és még mellé egy tárgyat, ami akkor vagy a töri vagy a 2 nyelvi érettségi közül amelyik jobban sikerül. A választható igazából mindegy, én társadalomismeretet csináltam :D Ha közgázos szakközépben vagy akkor jó lenne gazdasági ismeretekből, ha nem akkor simán még egy nyelvből. Az még azért is jó mert akkor a matek mellé lesz 3 választási lehetőség is mikor a pontszámítás van (automatikusan a legjobbat számolják közülük).

Szerintem megéri, jól lehet elhelyezkedni vele. Meg azért ha más pályán is helyezkedsz el hasznos tudást szerzel adózásról, hitelekről meg olyan köznapi dolgokról amik jól tudnak jönni, hogy ne vágjanak át a palánkon.

2016. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Elég a közép matek is, de emelt tudás nélkül nem ajánlott odamenni. A másik tárgy gazdasági ismeretek vagy töri vagy idegen nyelv, esetleg szakmai előkészítő tárgy. Mivel a matek, a töri és 1 nyelv is kötelező tárgy, az 5.-et szabadon megválaszthatod, abból érettségizz, ami a legkönnyebben megy. Az utolsó kérdésedre a válasz igen, ha a 2 nyelv időpontjai nem ütköznek, ez főleg a kevésbé népszerű nyelveknél lehetséges (ha az egyik angol vagy német, nem fog ütközni). A 2. idegen nyelv is lehet 5. tantárgy.
2016. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszod!! :)

akkor emelt matek faktra jelentkezem, és később még eldöntöm hogy érettségin mi legyen :D

tehát akkor ugye nem muszáj töriből mennem? ez nagy megkönnyebbülés számomra! xD

egyébként sima gimibe járok, nyelvi osztályba, szóval mehet majd az a 2 nyelv :)

2016. ápr. 5. 23:00
 4/7 A kérdező kommentje:

töriből persze az emeltre gondoltam, tudom hogy kötelező :D

mindkettőtöknek ment a zöld kéz^^

2016. ápr. 5. 23:01
 5/7 A kérdező kommentje:
azt lehet tudni, hogy frissdiplomásként a bérek hogyan alakulnak?
2016. ápr. 5. 23:06
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Neten van egy csomó ilyen pályakezdői bérátlagos statisztika, de amúgy ez nagyon változó. Van aki minimálbéres melóval kezdi és szépen megy feljebb, de ha valaki szerencsés és nagyon komolyan veszi sokkal jobb fizuval is tud kezdeni pl. TDKn és egyéb versenyeken részt vesz (ahol cégek képviselői is jelen vannak és helyben tesznek ajánlatot, ha valaki nagyon jó, hogy gyere beszéljünk meg egy interjút mert szeretnénk ha nálunk dolgoznál akár gyakornokként, ha még 1-2 év hátra is van az egyetemből). Meg nyilván vannak akiknek jobbak a kapcsolataik, sok külsős előadó tart órákat (nagy nagy embrkék) és többnyire mondják, hogy az ő gyerekeik is gazdasági szakon tanulnak, nyilván ők nem minimálbérnél kezdik. :D Itt sok múlik azon ki mennyire aktív és naprakész.Amúgy asszem br. 200 eFt szoktak átlagra összeszámolni, de elég nagy szórás van gazdasági területen fizetések között.
2016. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! :)
2016. ápr. 6. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!