Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy mesterképzésre...

Igaz, hogy mesterképzésre jelentkezésnél elég benyújtani a diplomaigazolást és a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

szóval nem szükséges, hogy maga a diploma már ki legyen állítva?

Szte-ről van szó, egy keresztfélévestől hallottam, hogy mikor diplomát kapott, már egy hónapja elkezdte a mestert...


2016. ápr. 6. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy a legtöbb szakon a diplomaosztó a dokumentumpótlási határidő után van (nálunk pl. július végén van a diplomaosztó és július 12. a határidő...), nyilvánvaló, hogy nem mindenki tudja időben csatolni a diplomáját. Ilyen esetben természetesen az oklevélről kiállított igazolólapot (és az oklevél eredményéről kiállítottat) kell benyújtani.


De egyébként nem mindenhova elég a diplomaigazolás és a nyelvvizsga, vannak szakok, ahova külön egyéb dokumentumok is kellenek.

2016. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, nekem a nyelvvizsgával van gondom, mert a május 20-i határidőre nem lesz kiállítva, de a hiánypótlási határidőre meg igen, de diploma addigra nem lesz kiállítva

az én szakom nem olyan "veszélyes", hogy bármi más dokumentum kelljen, alapszakra teljesen épülő mesterre mennék tovább.

2016. ápr. 6. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!