Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöknekvagy informat...

Villamosmérnöknekvagy informatikusnak tanuljak? Nem tudom eldönteni, segítesz? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11.-es gimnazista vagyok és érdekel az informatika illetve a fizika. Fizikán belül az elektronika,informatikán belül a programozás és természetesen minden jövőbeli IT-s dolgok nagyon-nagyon érdekelnek.


Matek,fizika,infó is jó az iskolánkban.


Nem kérek olyan válaszokat ha lehet,hogy amelyik érdekel,mert mindkettő érdekel,és azért közel is állnak egymáshoz.

Sok helyen olvastam,hogy a villamosmérnöki azért jobb,mert informatikai állást is be lehet vele tölteni,de ha már egyszer villamosmérnöknek tanulok akkor az is leszek.


Az informatikához fizetés miatt egy kicsit jobban húz a szívem.


Melyiket válasszam?


Előre is köszönöm.


2016. ápr. 7. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy a mérnök informatikus képzés miért ne elégítené ki az érdeklődésedet.
2016. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
86%

Ha a kettő közül kell választani akkor inkább villamosmérnök.


De egyébként a BME energetikai mérnököt javasolnám.

Ez a kettő egyben + erőforrás optimalizálás ami igazából matek. Meg hőtan.


vagy talán mechatronika, de oda nagyon magas pontszám kell.

2016. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Infóval több az álláslehetőség. És amennyire előre lehet látni, több is lesz. Az USA-ban például a villamosmérnök állások számának növekedése megállt.
2016. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az energetikai mérnök és a villamosmérnök nem áll olyan közel egymáshoz mint azt a plebs hiszi. Egyetlen közös irányuk a villamosenergetika, a többi teljesen különbözik ettől.
2016. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az informatikával több esélyed lesz elhelyezkedni és karriert elérned. Pláne, mire megszerzed a végzettséget.


Azért Magyarországon kevés olyan gyártó működik, aki a tervezést is itt végzi. Külföldre meg van elég ottani jelentkező - ez nem egy olyan hiányszakma, amelyben pillanatok alatt találsz külföldi állást.

Meg szerintem ( ez szigorúan szubjektív) a villamosmérnöki képzésen belüli programozás képzés természetszerűleg nem lehet olyan mély és magas szintű, mint az informatikusi képzés keretében kapható, Egyszerűen azért, mert ott csak egyike a tucatnyi képzési modulnak, míg a másiknál az a fő irány.


Egy másik szempont: informatikusként (programozóként) talán több lehetőséged van a kreativitásod kiélni ( már ha van ilyen igényed), mint villamosmérnökként.

2016. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök informatikust is el lehet végezni, úgy hogy ne kapjál állást, hiába mélyebben oktatják a programozást.


Programozni piacképesen te fogsz megtanulni otthon, a gép elött ülve! Foglalkozni kell vele otthon, magadtól, mert anélkül teljesen mindegy mégha papírod is van róla.


Villamosmérnökit válaszd, mert elektronikát, fizikát, matematikát tanulnak, beágyazott rendszerek programozását, c, c++, robotika, rengeteg tanszék közül választhatsz.


Programozni otthon is megtudsz tanulni, később is, akár profi szinten, mély villamosmérnöki elektronikai ismereteket önállóan megszerezni, sokkal nehezebb.

2016. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Energetikára nem szeretnék menni,mert nem hinném,hogy hazánkban olyan jól megfizetik őket.


A mechatronikai mérnökök többsége mindenhez ért valamennyire,semmihez se annyira alapon általában nem valami jók a szakmában. Szerintem egy kicsit hülyeség ez a szakma a robotika ágát leszámítva,mert nem kell egy embernek mindenhez értenie,egy valamit kell,de azt nagyon.


Amúgy igen,valószínüleg mérnök informatikai szakra jelentkezek első sorban,az nagyon tetszik.


A kreativitás nálam fontos,fontos hogy élvezzem a munkámat.


Annyira viszont nem érdekel az elektektronika,mint az informatika,szóval legjobb lesz ha infót választok :)

2016. ápr. 7. 19:38
 8/14 A kérdező kommentje:

De 6-os!

Nem az a lényeg,hogy sok választási lehetőségem legyen,hanem hogy érdekes,jól fizető állásom.

Értem én hogy mehetek én villamosmérnökiröl is informatikára,mert majd még közben meggondolom,de akkor meg minek tanuljak annyi villamosságot,ha infós területen nem veszem nagy hasznát.


Szóval inkább eldöntöm most,és nem tanulok feleslegesen dolgokat (nyilván mérnökinfón is van de nem annyi).


De azért köszi,megy a zöld pacsi és persze a többieknek is(ha ez lényeges lenne)

2016. ápr. 7. 19:58
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem sokkal jobb az,ha magamtól jövök rá dolgokra otthon és tudom gyakorolni.
2016. ápr. 7. 19:59
 10/14 anonim ***** válasza:

"szerintem sokkal jobb az,ha magamtól jövök rá dolgokra otthon és tudom gyakorolni"


Ezt mire érted? Vagy mire válaszoltál vele?

2016. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!