Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárnak készülök. Hogyan, merre?

Tanárnak készülök. Hogyan, merre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanár szeretnék lenni a jövőben. A kérdésem az lenne, hogy hogyan működik ez? Utána olvastam, de nem igazán értem...Szóval majd leérettségizem (matek emelt, magyar emelt, fizika emelt(?), töri és német(ebből van már egy középszintű nyelvvizsgám). Utána főiskola/ egyetem. Mivel járok jobban, Fizetéstáblázatban látom, hogy az egyetemmel, de nem 30 éves koromban szeretnék szabadulni az iskolapadból... szóval mikor merre, hogyan kéne mennem? Szívesen fogadnám, ha egy-egy tanár is leírná ő hogyan merre ment és megbánta-e?

2016. ápr. 11. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, de biztosan tanár szeretnél lenni? Mégis mit nem értesz? Meg miről beszélsz, hogy 30 évesen végeznél?

Öt és fél év alatt el lehet végezni az egyetemet.

2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Húha, ha már a szakok (fizika,matek...stb.) helyett a fizetési táblázatot nézegeted, akkor nem ajánlom, hogy tanárnak menj. Ez hivatás.
2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ironikusan értettem a 30 évet. Minél hamarabb szeretém befejezni a sulit, de legyen eredménye annak amit csinálok...
2016. ápr. 11. 18:22
 4/14 A kérdező kommentje:
A szakokat megnéztem. Mint írtam matekból, magyarból és lehet fizikából emeltem lesz. Azt hittem logikus, hogy akkor ezzel hárommal foglalkoznék. Matekkal és magyarral, ha nem jönne össze akkor matek-fizika
2016. ápr. 11. 18:24
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Rendben, de mit nem értesz? Ha tanárnak akarsz menni, akkor tanárképzésre kell jelentkezned. Ezen kívül még mire vagy kíváncsi?
2016. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
ember én még csak 2 értelmes tanáral találkoztam:'D és szerintem a legtöb ember 1 else szokott
2016. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Fősuli vagy egyetem? Ha rosszul érezném magamat, így eltudnék-e más szakterületen helyezkedni?
2016. ápr. 11. 19:17
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Magyar emelt és nem tudod az igekötős igék tízévesen tanult szabályait? És milyen szakos akarsz lenni: matek-magyar? Minek neked pont ebből a kettőből az emelt?

A főiskola-egyetem pedig már rég nem így működik! A képzés időtartama dönti el, hogy hol taníthatsz, egy éves különbséggel, a főiskolákat pedig beolvasztották az egyetemekbe pedagógiai karként. Tanulmányozd a felvi.hu-n az intézményeket.

El tudsz helyezkedni máshol is tanári diplomával. A nyelvvizsgád pedig nem középSZINTŰ, mert olyan nincs, hanem középFOKÚ.

2016. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Fősuli vagy egyetem?"


- Ha most arra vagy kíváncsi, melyik képzést csináld, egyértelműen egyetemen. Sokkal jobban az elhelyezkedési lehetőségek, ha középiskolában is taníthatsz.

2016. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azért ezekből az emelt, mert töriből próbálkozhatok, imádkozunk a kettesért majd...

1. Melyik igekötőt rontottam el? Mert visszaolvasva sem találtam meg. Tudjuk be a szőkeségemnek vagy az elég zűrös mai napomnak...

2. Igen. Összevontam a kettőt véletlenül. Középfokú nyelvvizsgám van. Azért köszönöm:)

2016. ápr. 11. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!