Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárnak készülök. Hogyan, merre?

Tanárnak készülök. Hogyan, merre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanár szeretnék lenni a jövőben. A kérdésem az lenne, hogy hogyan működik ez? Utána olvastam, de nem igazán értem...Szóval majd leérettségizem (matek emelt, magyar emelt, fizika emelt(?), töri és német(ebből van már egy középszintű nyelvvizsgám). Utána főiskola/ egyetem. Mivel járok jobban, Fizetéstáblázatban látom, hogy az egyetemmel, de nem 30 éves koromban szeretnék szabadulni az iskolapadból... szóval mikor merre, hogyan kéne mennem? Szívesen fogadnám, ha egy-egy tanár is leírná ő hogyan merre ment és megbánta-e?

2016. ápr. 11. 18:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

"Melyik igekötőt rontottam el?"


- *utánaolvas, *el tunék-e helyezkedni

Emellett az "ironikusan" szót sem éppen úgy használtad, ahogyan az elvárható volna, de ez már mellékes.


Egyébként hogy merült fel egyáltalán, hogy történelemből emelteznél? Nem is történelemtanár lennél. Megnézed a szakot, és kiderül, miből kell az emelt szintű, ha kell egyáltalán.

Javaslom, komolyan gondold át, miért lennél tanár.

2016. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az egyetem, a már előbb említett okokból is. Az általános iskolai tanítás nagyon megalázó, alig van kihívás. A magyar emeltet, ha rám hallgatsz hanyagold, azzal nem sokra mész. Magyar tanárokból Dunát lehetne rekeszteni, nehezebb is elhrlyezkedni. Egy jó fizika tanár viszont igazi kincs!
2016. ápr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ki mondta h toribol emeltezni akarok? Imadkozunk itthon a kettesert...azert emeltezem magyarbol mert plusz pont. Nem szeretnem a velletlenre es a szerencsere bizni a jovomet.

Haromszakos us lehetek, nem? Vagyis...nalunk van egy tanar aki fizikat kemiat eneket es matekot tanit. Ebbol gondolom tobb szakra is jelentkezhetem. Nem tudom. Nem ertem, pedig tenyleg utananeztem

Es igen. Tuti tanar leszek. Ha torik, ha szakad. Szeretem a gyerekeket es a kihivasokat, de inkabb gimnaziumba tanitanek. A gimnaziumi tananyag kozelebb all hozzam, de vegulis ha vegigcsinalom, akkor gimibol vandorolhatok altalanosba...

2016. ápr. 12. 17:27
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ki mondta h toribol emeltezni akarok?"


- Te hoztad fel.


"Haromszakos us lehetek, nem?"


- Ha már elvégeztél egy kétszakos tanárképzést, akkor még elvégezhető utána más. Így lehetsz.


És azért kérdeztem rá, miért szeretnél tanár lenni, mert én az vagyok, tudom, mivel jár.

2016. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!