Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappali jogász képzés az...

Nappali jogász képzés az eltén és nappali villamosmérnöki a bmen mennyire lehet egymás mellett végezni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 13. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. semennyire.
2016. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennyire sok a kontaktóra, vagy miért mondod a semennyirét?
2016. ápr. 13. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nappalin elsősorban nem kontaktórára jár az ember, hanem előadásokra és laborokra. Ismerősömnek BME villamosmérnökiről élni alig van ideje, nem hogy még még egy, ráadásul ilyen tanulós szakot bevállaljon, mint a jogász.
2016. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én, akit ismerek a BMEről ő azt mondta, hogy nagyon laza, meg pl előadásokra nem jár be, szóval ez akkor nagyon nem így van
2016. ápr. 13. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biztosan az én ismerősöm hazudik, és mindenkinek olyan laza a BME, mint a Te ismerősöd számára. Csak akkor nem értem, miért terjedt el, hogy rohadt kemény.
2016. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem támadólag írtam, hanem egyszerűen próbálok információt szerezni. Pl többek közt hogy ne csak egy embertől legyen az embernek információja
2016. ápr. 13. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor miért vonod kétségbe, amit állítok? Nem csak egy embert ismerek BME-ről, és a mérnökszakok egyértelműen kihívást jelentenek. Van olyan, akinek egyszer, de az legfeljebb 100-ből 1.
2016. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Max. a GTK az a része a BME-nek ahol nem kell vért izzadni, de a villamosmérnökin garantáltan kitapossák a beled. Egyrészt. Másrészt meg döntsd el mit akarsz, mert ez két különböző terület, valószínűleg nem tudod miről szólnak, mivel foglalkozik egyik-másik, ezeknek járj utána, mert így nekivágni pl. a villamosmérnökinek kb. egyenlő garantált kibukással.
2016. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem csinálnám. Eleve 2 nappalit soha nem csinálnék egymás mellett, de főleg nem ilyen kombinációt.

Villamosmérnökin szívatnak rendesen, mert hagyománya van, jogászon meg annyit kell beseggelni, hogy meghaladja az agykapacitásodat.


Az, hogy egy ismerősöd nem jár be, előfordulhat, mert nem kötelező előadásokon ott lenni. A "laza" annyiban igaz, hogy nem középiskola, nem fog ott állni valami gyökér, hogy miért nem voltál bent, szabad vagy. Viszont a számonkérésnél meg senkit nem érdekel, hogy ott voltál-e.


Egyébként személyes véleményem, de ennek a kombinációnak semmi értelme nincs. Nem fogod tudni mind a két területet kamatoztatni az életben, vagy ezt, vagy azt érdemes csinálni. Szárnypróbálgatásra meg szerintem nem az a jó módszer, hogy 2 egyetemre jársz egyszerre.

2016. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme a kettőnek, egyike azon ritka párosításoknak, amelyeket semmilyen kombinációban nem lehet felhasználni, annyira távol állnak egymástól.


Ennek ellenére van olyan elvetemült, aki csinált ilyet. Én BME-VIK-re járok villamosmérnökire, 2013 elején találkoztam egy sráccal, aki villamosmérnökit csinálta, és (fogadásból!) elkezdte mellé a jogit a pázmányon. Az elején mindkét suliban aktív féléven volt, utána váltogatta aktív/passzívon, aztán megint párhuzamosan aktívon volt mindkét suliban. (átlag 60 kreditje volt egy félévben) Persze az órák töredékére se tudott járni, + úgy nézett ki mint egy vizihulla folyamatosan. A mintatantervhez nem volt köze egyik egyetemen se, de vizsgák többségén átcsúszott valahol (pázmányon sok a szóbelin, amin át lehet menni ha jó dumád van). Azóta nem találkoztunk, de tuti hogy kifutott az állami félévekből, még ha be is fejezte, amit kétlek.


2016-ban viszont ez már így se lehetne megcsinálni, mert a BME-n sok szigorítást tettek a haladási ütembe (szerintem pázmányon is), és nem lehet úgy széthúzni 6-7 évre a 3 éves képzést, mint régen. Tehát akármit csinálsz, hacsak nem szerzel egy időnyerőt, 4 félév után valamelyik egyetemről ki fognak rúgni.

2016. ápr. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!