Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már nem is olyan jó az ELTE?

Már nem is olyan jó az ELTE?

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt, és az ELTE-t (illetve egy szakot a Károlyin) jelöltem meg. (skandinavisztika, germanisztika, szociológia)

Viszont egyre inkább CSAK rossz véleményeket hallok az ELTE-ről. Rettentő légkör, rettentő tanárok, rettenetesen megszervezett szakmai gyakorlatok, sok felesleges szívatás és hasonló témakörökben.

Tényleg ennyire gáz lett az ELTE? (És menjek inkább a Károlyira?)

Köszönöm a válaszokat előre is.



2016. ápr. 14. 20:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Mert mi mindketten németországban képzeltük el, és itt is vagyunk.:)

Egyébként itt is van igény tanításra, meg is fizetik, csak mint mondtam, nagyon szervezetlen és összevissza az egész. Most a migránsok miatt egyébként lenne még jobban igény, de azt nőként nem vállalja be, mert nem mind jófej. Az egyetemen is vannak arról, és sok nem fogadja el a kritikát egy nőtől.

2016. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Én skandis vagyok, és nagyon szeretem, de azért tudok érvelni ellene is.

A szak mellett az szól, hogy nagyon kevés ember van, mindenki ismeri egymást, szóval a tanárokkal is elég közvetlen a viszony. Viszont pont emiatt az ELTE ezt a szakot nem igazán veszi komolyan, szóval néhány tárgynál nem túl minőségi a képzés, és nem tehetsz semmit, hiszen mindent csak 1 tanárnál tudsz felvenni.


Ha az elhelyezkedést nézzük, akkor abban igazad van, hogy van rá kereslet, de ezalatt a multikat kell érteni, azon belül is főleg a call centeres munkát. Nehéz kifogni az olyat, ahol nem telefonálgatni kell az ügyfeleknek.

Emellett még dolgozhatsz nyelvtanárként, arra hatalmas kereslet van (én is ezzel foglalkozom már évek óta), mert nagyon sokan akarnak kiköltözni.

Lehetsz még tolmács vagy fordító is, de ehhez nem árt elvégezni egy olyan képzést is. Na meg persze legjobb, ha angolul és németül is folyékonyan beszélsz.


Ha viszont a kiköltözés lenne a terved, akkor inkább végezz el valami használhatóbb szakot, és tanuld meg a nyelvet nyelviskolában :)

2016. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Én nagyon szeretem az ELTE-t, szerintem nagyon jó egyetem. Tanárszakos lévén több tanszéket is ismerek, van nagyon jó, és van picit rosszabb is, de alapvetően nem mondanék rájuk semmi negatívat. Erős, sok a meló, de én eddig jó tanárokat fogtam ki. Nyilván vannak jobb és rosszabb órák is, de összességében én nagyon szeretem. Szerintem megéri, nem véletlenül Magyarország egyik legjobb egyeteme.
2016. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Tavaly voltam pályaválasztás előtt,és ugyanez volt a dilemmám, csak ELTE-Pázmány felállásban.

Végül az ELTE mellett döntöttem és nem bántam meg, imádom.

A légkör is fantasztikus, a tanárok többségét is nagyon rendes és remek szakember. Szóval én nem tudok rosszat mondani az ELTE BTK-ról :)

Ja és angol-töri tanáris vagyok :)

2016. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy mit szeretnél kezdeni a diplomáddal.


Károliról nem sok mindent tudok igazából (és NEM „Károlyi” :D :D jézus :D)

Annyit biztosan, hogy sokkal barátságosabb, mint az ELTE, és valószínűleg gyakorlatiasabb és kézzel foghatóbb tudást ad.


Az ELTE, hát hogy is mondjam... Olyasmi, mint egy nagy darálógép: bekerülsz, és vagy bedarál, és lemorzsolódsz, vagy továbbjutsz, kinyom a végén, és pont úgy nézel majd ki, mint a darált hús :D

Én azon kevés mazochisták közé tartozom, akik szívből élvezik ezt a „darálót”.

Szeretem magát a Campust, szerintem itt a Trefort-kertben nagyon is jó a hangulat (ha budapesti vagy, gyere be az Astoriára, és nézd meg magad, bárki bejöhet). Imádom, hogy személytelen az egyetem... :D talán azért, mert ezzel tudom, hogy a döntés az én kezemben van, nem szólnak bele, mit csinálok, a kutyát sem érdekel, hogy milyen jegyek kapok, kibukok-e vagy sem. Gondolj bele, az oktatók szemszögéből mi csak jelentéktelen kis porszemek vagyunk, évenként váltogatjuk magunkat, eltűnünk, megbukunk, lediplomázunk, és csak nagyon-nagyon kevesünkből lesz olyan valaki, aki tényleg le is tesz valami nagy munkát az asztalra. Így én valamennyire meg is tudom érteni, hogy érdektelenek :D Viszont nekem vannak olyan oktatóim, akik minden hallgatóban inkább az ígéretes, új lehetőséget látják, szóval nem csak negatív példával van tele az ELTE :D Ők azt akarják, hogy mi tudományos munkát folytassunk, érjük el a tudomány jelenlegi határát, és ott alkossunk valamit. Ezért ennyire elmélet-központú és száraz az ELTE, mert már első évtől a tudományra próbál nevelni, és csak másodlagos szempont a gyakorlati oktatás.

Mivel én PhD-zni és kutatni szeretnék, így én tényleg érzékelem is, hogy számomra ideális a képzés, én úgy érzem, hogy jó, és a tudás, amit adnak, hasznos lesz a későbbiekben (természetesen, amikor az egyetem alkalmazásában fogok kutatni :D)

Meg ezt már most mondom, hogy az egyetem marhára nem fogja használható módon megtanítani a nyelvet... :D skandináv szakokon, ahol nulláról indítják a nyelvtanítást, ott még talán, de sok németestől hallom, hogy fel vannak háborodva, hogy a tanárok oltják őket, hogy nem tudnak németül. És hát az az igazság, hogy az egyetem nem egyenlő a nyelviskolával. Otthon, önállóan kell megtanulnod jól németül, bár szerintem ez nem kifejezetten az ELTE-re, hanem magára az egyetem intézményére jellemző.


Persze könnyű a mérnöki meg gazdasági szakosoknak, mert ők már az alapszakos diploma után elkelnek a munkaerőpiacon, míg egy BTK-s koránt sem. Ezen szakok esetében CSAK mesterképzéssel együtt gondolkodj, mert másképp nem kapsz normális melót :)

2016. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom megérteni, azokat, akik bármilyen szemszögből is dicsérni tudják az ELTE-t. Amit ez az egyetem meg mer engedni magának, az egyenesen felháborító. A színvonaltalan oktatók által tartott színvonaltalan óráktól kezdve a németül alig-alig tudó, de ki nem bukó diákokig. 1 kezemen meg tudom számolni sajnos, hogy az elmúlt 4 szemeszterben mely óráim voltak hasznosak. Lopják az ember idejét, be sem jönnek órára, betesznek egy filmet, és erre kapják a fizetésüket. A hallgatók semmi munkával kerülnek ki 2-es, 3-as jegyekkel, alig akad olyan eset, hogy valaki kibukna.

Lehúzza az embert az egész egy nagy fekete lyukba, aki teheti, ne menjen az ELTE-re, inkább valami kisebb egyetemre, ott talán még nem mernek maguknak ennyit megengedni...

2016. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
28%

#26: Tanszéke és oktatója válogatja! Én a németeseket pont nem ismerem, de ahol én megfordulok, ott csak jót tudok mondani mind az oktatókról, mind a tananyagról és az órákról. Megvan a színvonal, kell tanulni rendesen, nem lógathatod csak a lábadat, különben megbuksz. Emiatt persze sokan ott is hagyják, de azoknak meg úgy kell.

Úgyhogy nem kellene szerintem en bloc az ELTE-t lehúzni, mert az egyetemen belül is elég nagy azért a szórás: több kar, több intézet, több tanszék, stb. Ezek között vannak jók, és rosszabbak.

2016. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!