Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező "karára"...

ELTE programtervező "karára" mennyi esélyem lenne emelt angol, emelt infó, közép matek érettségivel?

Figyelt kérdés

Ugye 2 mindenképp...

matek és fizika vagy infó...nagyon muszaj lenne meg valamit emelten letennem? (matek vagy fizika)


2016. ápr. 12. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
hát az emelt angol az nem számít, csak ha olyan eredményt érsz el emelt érettségin, hogy megkapd a nyelvvizsgát, ami +23 pont, azt hiszem. nem tudom, mennyi lehet a ponthatár, de ha tudod teljesíteni középszinten is a ponthatárt, akkor nem feltétlen szükséges, hiszen középszinten jobb százalékot írhatsz. viszont megéri előtte matekot/infót/fizikát emelten tanulni, és nyugodtan próbáld meg az emelt érettségit is, ha úgy érzed, meg tudod írni 70% körülire, mert akkor szerintem viszonylag megéri emelten érettségizni :)
2016. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugye a legfontosabb az lenne, hogy legyél tisztában a pontszámítás szabályaival. A 2 emelt nem a minimum, hanem a maximum, ami egy szakra kellhet.

Az angol nem felvételi tárgy, tehát nem biztos, hogy egyáltalán érdemes belőle emeltet tenni, hacsak nem a középfokú nyelvvizsgáért járó +28 pontért (ha amúgy is lesz nyelvvizsgád, akkor semmi értelme).

Igazából 2 emelt sem szükséges, bőven elég 1, mondjuk matekból, de nem muszáj. Az is inkább azért, mert a bent maradáshoz kemény matekot fognak elvárni.

A bejutás nem éppen nehéz, kb. 350 ponttal be lehet jutni, tehát 2 jobban sikerült középpel, nyelvvizsga nélkül.

2016. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!! végre hasznos infók!!

az emelt angolt csak mellékesen írtam, ugyanis kéttannon vagyok, tehát nekem muszàj az emelt angol. :)

2016. ápr. 12. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!