Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez normális érettségi előtt? *-)

Ez normális érettségi előtt? *-)

Figyelt kérdés

Szóval az az én problémám, hogy minden dolgozatot, felelést túl izgulok, de ez volt rám a jellemző a kisérettségik kapcsán is.

Közeledik az érettségi, egyszerűen annyira feszült vagyok már most, pedig még egy hónap van addig, hogy nem tudok aludni, fáradt vagyok, kimerült,és ez nem a tavaszi fáradtságnak köszönhetem, mert a koncentrációs képességem is gyengült mostanság, pedig nem akarom magam fényezni de nem vagyok rossz tanuló.

Mivel tudnám ezt legyőzni?

Előre is köszönöm, a válaszaitokat ! : )

Ui.: Sportolás, meg ezzel kapcsolatos felfrissítő elfoglaltságok nem jöhetnek számításba,egészségügyi okok miatt. : (


2010. ápr. 6. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerűen bízz magadban, gondolj bele milyen nyomorékoknak van érettségiük:) főleg ha jótanuló vagy akkor nincs miért izgulnod.
2010. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Velem is ez van. És mikor belegondolok, hogy mindjárt érettségi mégjobban ez van.
2010. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez mind normális. Majd az első két írásbeli után fellélegezhettek.
2010. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

szóval akkor nem csak nálam van ez a stresszhelyzet:(

igen igen, én is ezzel nyugtatom magam, hogy mindenkinek sikerülni szokott általában, de akkor is, ááhhh...:(

köszönöm a biztatást azért !; )

2010. ápr. 6. 21:07
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Van valami olyasmi, hogy agykontroll. Csak úgy hallottam osztálytársamtól, úgyhogy nem tudom az egész történetet. Annyi vlt a lényege, hogy egy ember bemesélte magának egy tök nehéz matek feladatról, hogy könnyű, és simán meg tudta oldani. Ha bemeséled magadnak, hogy az érettségi is könnyű lesz, akkor nem fogsz annyit izgulni. Én se izgulok, pedig informatikából semmit sem tudok:D De legalább matekból igen. Másrészről arra kell rákoncentrálnod erősen, amivel tovább akarsz tanulni. Pl. én törin, németen, meg ahol csak tudok, matekozom. Másrészről csináltunk mindenből próbaérettségit, és azt kell, hogy mondjam, nem nehéz egyik sem. Töri az csak forráselemzés, illetve esszéknél is megvan adva sok forrás, amit fel kell használni. Magyarra csak a módszert kell megtanulni, hogy hogy építesz fel egy érvelést, vagy egy elemzést, és azt hasznosítod. Az idegen nyelvekből is elég kis odafigyelés. Matekból meg vannak típusfeladat, megy egy függvénytáblázat:D Szerintem az a lényege, hogy elhitesd magaddal, hogy nem nehéz. Én elhitettem magammal, és egyáltalán nem izgulok - még. Még annyit, hogy ha töri kell, vagy valami ilyen, amire sokat kell készülni, oldj meg cosmó próbaaérettségit, meg régebbi évek érettségiit. Azok sokat tudnak segíteni.
2010. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos fogalmazás:)
2010. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
Én is agykontrollos vagyok. És minden 100% lesz, mert úgyis pont azokat fogják adni amiket pont megtanulok :)
2010. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

: )

én is ezen a vonalon voltam eddig, hogy jó tavalyi érettségi feladatsorok, és HAJRÁ, de annyira elkeserített, hogy ott a szövegértés 60 perc adott, és 40 pontból lett 20-22 között...jól lehangolt:( megnéztem a második részt, és megmondom őszintén, hogy a verselemzést nem nekem találták ki, a novella az olyan elvont, és maradt az érvelés, hogy kezdjek majd hozzá, azaz, hogy vezessem fel a témát? Tudtok valamit tanácsolni?

Nagyon szépen köszönök mindent !;)

2010. ápr. 6. 21:20
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
21:13vagyok. Nem nagyon értek az érveléshez, mert Műegyetemre akarok menni, de valami problémafelvetés legyen mindig az első. Pl. ha egyetértesz, akk azt írod le, ha nem, akk meg azt. és később kifejted.
2010. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz fogalmazást írni akkor ne azt válaszd. Mit írnál három oldalon keresztül pl az olvasásról? Én sem tudok írni, pont ezért tanulom meg az összes költőt.(nem olyan sok és még idő is van) Mert az összehasonlításnál tényeket kell leírni nem pedig a sok hülyeséget.
2010. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!