Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez normális érettségi előtt? *-)

Ez normális érettségi előtt? *-)

Figyelt kérdés

Szóval az az én problémám, hogy minden dolgozatot, felelést túl izgulok, de ez volt rám a jellemző a kisérettségik kapcsán is.

Közeledik az érettségi, egyszerűen annyira feszült vagyok már most, pedig még egy hónap van addig, hogy nem tudok aludni, fáradt vagyok, kimerült,és ez nem a tavaszi fáradtságnak köszönhetem, mert a koncentrációs képességem is gyengült mostanság, pedig nem akarom magam fényezni de nem vagyok rossz tanuló.

Mivel tudnám ezt legyőzni?

Előre is köszönöm, a válaszaitokat ! : )

Ui.: Sportolás, meg ezzel kapcsolatos felfrissítő elfoglaltságok nem jöhetnek számításba,egészségügyi okok miatt. : (


2010. ápr. 6. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is most fogok érettségizni,ha rágondolok begörcsöl a gyomrom.

De nézegess korábbi érettségiket,gyakorolj stb...

És ismételj,én is ezt teszem.

Csak már a tököm kivan vele :-)


Remélem,hogy nem lesz olyan nehéz.Én a matektól félek a legeslegjobban.

Elég rossz vagyok belőle,de az tuti,hogy átmegyek :-)


Gondolj arra,hogy még van idő azért készülni,tisztázni a dolgokat...ez mindenképpen meg fog nyugtatni!


Más is izgul,nyilvánvaló,hogy félünk.Hiszen ez az eddigi legnagyobb megmérettetésünk :-P


Szió!

2010. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Jah,és képzeld el:

Hallottam egy olyan storyt,hogy egyik lánynak elszúrták az érettségi lapját,és véletlenül közép töri helyett emeltet írtak be neki.

Ő meg aláírta (anélkül,hogy elolvasta volna a kinyomtatott lapot) a dokumentumot,és ezért már biztos,hogy emeltet kell tennie.

Szóltak a minisztériumnak,de nem engedik a változtatást.


Ő most aztán nagyon parázik :-S


A közép töri nem lesz nehéz,én is megírtam 0 tanulás nélkül a próbaérettségit 88 %-ra.

Sokat jelent az atlasz és a források.

2010. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

azért választanám az érvelést, mert az nem az irodalmi szabályokhoz kötött, csak összességében annyi, hogy megfelelő tagoltság + legyen érv, egybeállítva ellenérvvel, kifejezni kitudom magam, csak a kezdéssel lesznek bajaim... erre szokták szerintem azt mondani, hogy

"minden kezdet nehéz" :(:)

2010. ápr. 6. 21:31
 14/21 A kérdező kommentje:
az igen:O szegény akkor úgy járt, mint unokahúgom, hogy középfokú nyelvvizsgán emelt szintű szóbeli szituációkat kaptak...=/ de ügyes volt, mert jó a nyelvérzéke:)
2010. ápr. 6. 21:33
 15/21 anonim ***** válasza:
21:29 és nem is vagy jó töriből? Szóval magadtól nem írtál semmit? Csak kíváncsi vagyok, mert nagyon kéne töriből a közel 100% de nagyon utálom.
2010. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Erős 4-es vagyok töriből,vannak 5-ös TZ-im is,de mindig 4-est kaptam évvégén.Annál rosszabb sosem voltam.


Ez úgy volt,hogy egyik nap bejött a tanár,elénk tolt egy érettségit,hogy akkor most írjuk meg (de az esszéket nem kellett).

Nem ment osztályzásra,csak egyszerűen felmértük a tudásunkat.


Hát igazából mindent az atlaszból meg a feladatokból szedtem össze.


össz. pontszám volt 45 és ebből elértem 40-et.

Így lett 88 %


Mondjuk ez elég könnyű próbaérettségi volt,előtte írtunk másikat is...az csak 4-es lett :-)

2010. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

de ügyes vagy ! : )

én a történelemmel olyan hadilábon állok, hogy megnyitottam az érettségi feladatsorokat, és csak lapoztam, hogy jó ezt sem tudnám megoldani, meg azt sem...esszéket megnéztem, nyeltem egyet =/ de olvastam itt, hogy az nagyon jó megoldás lehet ha 4 napot csak a történelem áttanulmányozására szentelünk, tehát egy nap egy tanévnek a tanagyaga, ha nem leszek időhiányába, én megpróbálom alkalmazni, hátrányomra biztos nem válik.;)

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT! ARANYOSAK VAGYTOK NAGYON!: )

2010. ápr. 7. 07:28
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!Idén érettségizőknek nyugalom!Aki rendesen tanult a 4 év alatt,annak nincs félnivalója!Jól tanultam középiskolában,mégis írásbeli előtti éjszakán felébredtem,és az izgalomtól remegve elkezdtem áttanulmányozni a magyar füzetem,pff...aztán tudatosan lenyugtattam magam,hogy az a fontos,hogy másnapra kipihent legyek,és bealudtam.

A lényeg: nyugalom(még ha ez most nehezen is megy),optimizmus,plusz,ha magadba nézel,kijelenthesd,hogy minden tőled telhetőt megtettél a cél érdekében.Az első 1-2 nap után már simán megy...És szorítok nektek!21/L

2010. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Helló Mindenkinek!


Lezajlott a MAGYAR érettségi!!!!!


Na hogy sikerűlt?????

2010. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Tyűűű, hát , hogy is mondjam... a szövegértés jó lett volna, csak nem volt elég idő, pláne a 7 pontosra, az 5 pontos táblázatot nem igazán érettem meg, hogy miről kérdezett [ csak éppen kitöltöttem az első oszlopot ]

a szövegalkotásnál a novellát elemeztem, de az érvelést akartam, de nekem nehéznek bizonyult, 4,5 oldalt írtam, remélem jól sikerült:$

2010. máj. 3. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!