Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Néderlandisztika szak milyen...

Néderlandisztika szak milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyit kell rá tanulni. Most konkrétan néderlandisztikára gondolok, de bármilyen más nyelvszak is érdekel, annyi lehet a különbség, hogy ide ugye nem kell nyelvtudás, ezért itt talán lehet, többet kell tanulni?

2016. ápr. 20. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Most melyik egyetemen?

Károlyin?

2016. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát, úgy általában érdekel, bármelyik egyetemről írhatnak véleményt. Tudom, hogy nem ugyanolyan a színvonal minden egyetemen, de épp azért nem tettem kikötést, mert tudom, hogy amúgy is viszonylag kevesen tanulnak néderlandisztikát.
2016. júl. 25. 22:10
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire aktuális még, de Károliról jelentkezem.


Én úgy érzem, hogy gimnáziumban többet tanultam, és mégis továbbra is tudtam tartani a 4-5-ös szintet. Kell tanulni hétről hétre, főleg a nyelvgyakorlatokra, mert ha lemaradsz, egy új nyelvnél azt valóban nehéz behozni, főleg első évben. Tárgyanként heti 1 óra tanulás szükséges (szerintem), van amikor több/kevesebb persze, de nekem ez volt az átlag. 3 nyelvgyakorlat van az első év mindkét félévében, plusz még 1-2 olyan óra, ahol érdemes hétről-hétre tanulni, kb. ilyen aktivitással. Vannak tárgyak, melyekre nem kell ugyan rendszeresen készülni, mégsem érdemes az utolsó percben megtanulni mindent, olyankor már nehézkes/lehetetlen. Az első év végére A2-B1 szintű tudást kell elérni, azaz a középszintű érettségi szintje.


Kell tanulni, viszont nem lehetetlen, én bejárósként (összesen 3-4 óra oda-vissza) is meg tudtam oldani. Szerencsére csak heti 2-3 napot kell bejárni, így a többit ki lehet használni. :)


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2016. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!