Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kell lenezni a bolcsesze...

Miért kell lenezni a bolcseszeket?

Figyelt kérdés
Pl. aki tolmacs akar lenni, azt is lenezik?! Csak azert mert bolcsesz szakra jar harom evig!?

2014. jún. 10. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
A bölcsészek egy része (inkább egy kis része, csak ugye mivel feltűnőek őket veszik észre az emberek) verik a mellüket hogy keményen megdolgoztak a diplomáért, miközben 2-essel átcsúsztak mindenhol tanulás nélkül, majd felháborodnak hogy nem veszik fel őket mint diplomás értelmiségi.
2014. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
A fordító és tolmács mesterképzés 2 éves. Amúgy tapasztalataim szerint a nyelvszakosokat nem nézik le, mert nyelvszakosként közvetlenül tapasztalható tudásod van, pl. megszólalsz olyan nyelven, amelyikhez a beszélgetőpartnered hozzá sem szagol. Főleg akkor néznek fel rád, ha két idegen nyelven is tudsz felsőfokon, vagy ritka nyelven. Ha tolmács/fordító szeretnél lenni, akkor a nyelvszakos BA után tényleg ajánlom a fordító MA elvégzését, nagyon hasznos ismereteket tanítanak.
2014. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam még, hogy az értékes bölcsész szakmákat lenéznék. Értékes alatt a pszichológiát értem, illetve a nyelvszakokat.
2014. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Leginkább a műszakisok szokták lenézni a bölcsészeket

(általában) Sajnos -

2014. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Bezzeg mikor egy műszakis sokszor még a középfokú nyelvvizsgát sem bírja letenni -
2014. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, és leszól engem, aki felkészíti a nyelvvizsgára, hogy megkaphassa a diplomáját, hogy én csak az íráshoz-olvasáshoz értek, mert bölcsész vagyok. Narrow-mindedness at it's best.
2014. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Hú, megérkeztek a mindent-tudó műszakisok, ahogy látom.
2014. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Műszakisként én annyira nézem le a bölcsészeket, mint amennyire ők néznek le minket, ahogy azt egy korábbi válaszadó megfogalmazta:


"Bezzeg mikor egy műszakis sokszor még a középfokú nyelvvizsgát sem bírja letenni"


Igen, beismerem, hogy borzalmas nyelvérzékem van, örültem, hogy az angolom meglett, de én diákként legalább a Meki kiszolgálópultjának kedvezőbb (a pénztárcámnak biztos nem, de a hasamnak nagyon is) oldalán állok, vagyis a vevőin, mert megengedhetem magamnak: a diákmunkám műszaki jellegű, tudom otthonról is csinálni és pár nap alatt többet keresek, mint a saját anyám tanárként egy hónap alatt.


Nekem nincs problémám azokkal a bölcsészekkel, akik valami hasznosat tanulnak, pl pszichológia, ami még engem is érdekel, fel is vettem egy félévet ebből a tárgyból az egyetemen. A nyelv is jó, legfőképpen azok, melyek nem túl gyakoriak, mert mondjuk nem egyszerű megtanulni őket (japán, kínai, stb). Ha tolmács lennél, vagyis ha megtudnám, hogy annak tanulsz, én biztos nem néznélek le, az egy jó szakma, és kell is. Csak itt is az a gond, hogy angolosból, németesből már Dunát lehetne rekeszteni.


Amúgy a bölcsészeket sem kell félteni, ők is nagyon magasan tudják hordani az orrukat. Jönnek azzal, hogy ők mennyi kultúrát tanultak, meg irodalmat, meg mekkora alapműveltséggel rendelkeznek, de sokan két mondatot nem tudnak úgy leírni, hogy annak valami értelme is legyen. De nem szeretnék általánosítani, senki ne vegye annak, mert ugyanúgy sok műszakis sem tud rendesen írni, az értő olvasásról már nem is beszélek.


Nekem az alapműveltséggel is az a problémám - mikor ezzel védekeznek -, hogy mi haszna van? Úgy értem, mi haszna van ennek a tudásnak, ha közben nem termelnek vele semmi hasznosat, és emiatt minden hónap végén kb. felkopik az álluk? Én úgy gondolom, hogy a műszakisok talán emiatt nézhetik le a bölcsészeket (megint szeretném elkerülni az általánosítást), mert a legtöbb bölcsész szak csak hobbinak jó, meg arra, hogy növelje a gyakorikérdések adatbázisának sorait az olyan jellegű kérdésekkel, minthogy "Jajj, ezt a szakot végeztem el, de sehol nem kapok munkát, most mit csináljak?"


Szóval én támogatlak abban, hogy tolmács vagy pszichológus (vagy bármi értelmesebb bölcsész) légy. Nemcsak azért, mert mindegyik jó szakma és kell, hanem azért is, mert ameddig sok olyan gondolkodású fiatal van, mint amilyen te vagy, addig nekem is lesz jól fizető állásom, hiszen így nincs akkora konkurencia az én szakterületemen.

2014. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészkaron szereztem meg az alapdiplomámat. Ez alatt a három év alatt rengeteg embert megismertem onnan, és hogy őszinte legyek, nem csodálom, hogy sokan lenézik a bölcsészeket. Nem tartom helyesnek, hogy valakit a végzettsége miatt lenézésben részesítsenek, de tény, hogy a bölcsészek 70%-a életképtelen.


Rengetegen csak azért választották ezt a kart, mert például középiskolában jók voltak töriből, és akkor már miért ne menjenek el történelem szakra. Időközben rájönnek, hogy a történelem szak összetettebb és nehezebb, ezért bukdácsolnak, nem terveznek vele semmit, csak lébecolnak.

Vannak, akik öt éve végzik az alapképzést, mert nem szeretnének dolgozni, és inkább húzzák-halasztják a diplomaszerzést.

Vannak, akik mezítláb kiülnek a rétre, és egy bevezetés a filozófia kurzus után csak Kantról tudnak beszélni. Általában fogalmuk sincs, miről beszélnek, de jól hangzik.

Sok bölcsész ismerősöm csak az adott szakán hallgatott előadások anyagáról tud beszélni, fellengzősen és többször figyelmeztetve a partnerét, hogy ő értelmiségi, ezért nem képes eltérni ettől a témától.

Gyakorta a bölcsész azok, akik leginkább lenéznek másokat, mert a beszélgetőpartnerük esetleg nem annyira jártas a 19. századi amerikai irodalomban, mint ő.


Természetesen nem mindenki ilyen, de általában ezeket az embereket veszik észre, hisz ők a leghangosabbak. Ha megismerkedsz valakivel, aki tök normális, vicces, humoros, tök mindegy, akkor nem azt jegyzed meg róla, hogy bölcsész az illető, hanem hogy jó fej. Ha viszont a fentebb említett típusok közül ismerkedsz meg valakivel, eléggé rögzül benned, hogy bölcsész.


Tehát tapasztalataim szerint emiatt nézik le őket.


A képzés, amit kaptunk sem sokrétű. Úgy értem, tanultunk az évek alatt irodalomtól kezdve történelmen át művészetet, filozófiát, mindent.

De a legtöbb bölcsészettudományi képzésen nem szerzünk meg a mindennapi életben használható és szükséges tudást, ami a többi karon általában megvan. Tehát tök jól tudok beszélni a kortárs magyar irodalomról, de ha adózásról, pénzügyről van szó, a sajátomról is esetleg, hát fogalmam sincs.

2014. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy szerintem egy szak önmagától nem lesz "értékes". Ha valaki elég motivált, kreatív és tehetséges, szabad bölcsészként is átlagon felüli életet tud élni. Viszont ha valaki bugyuta és lusta, akkor hiába végez el egy "értékes" szakot, semmire nem fog vele menni.
2014. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!