Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megpróbáljam az...

Szerintetek megpróbáljam az orvosit?

Figyelt kérdés

Mindig is kitűnő tanuló voltam, de úgy érzem, ez inkább a szorgalmamnak köszönhető, mintsem az intelligenciámnak. 10.osztályba járok, a biológia nagyon jól megy, kémiából is ötöseim vannak, de ha kérdeznek valamit visszamenőleg egy évvel, gyakran már nem emlékszem. Van olyan osztálytársam, aki országos versenyekre jár kémiából, így kicsit röhejesnek érzem magam, mikor bevallom, hogy kémia faktor is szeretnék választani...

Matekkal megint ez van. Van egy adott anyag, megértem, megírom ötösre a dolgozatokat. Na, dehogy én mondjuk versenyeken ezeket alkalmazzam, komplex feladatokat megoldjak...az nem megy. Mit gondoltok, megpróbáljam az orvosit?

Világ életemben ezt szerettem volna csinálni, és bíztat is a környezetem, mert ők csak a jegyeimet látják, nem az agyamat "belülről".



2016. ápr. 21. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ne mérd magad másokhoz. Első és legfontosabb dolog.

A második: "világ életemben ezt szerettem volna csinálni" - csak ez az egy dolog számít!


Így a válasz: igen!


Az agyadat belülről csak te látod, és te érzed, hogy mindig is ezt akartad csinálni. Az adottság egy dolog, hogy mihez kezdesz vele az pedig egy másik. Sok tehetséges ember nem ér el semmit, és sok szorgalmas többet. De ez teljesen lényegtelen. Te Te vagy és amit elérsz csak magadnak köszönheted majd. Aknázd ki a lehetőségeidet és élvezd az életed. Akkor is, ha Jucika azért színötös, mert már oviban is kémiázott, és akkor is, ha most nincs elég önbizalmad!


(megjegyzem, hogy te sem látod a másik agyát belülről, fogalmad sincs, ott bent mi van :) Lehet, hogy meglepődnél.)

2016. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy próbáld meg.
2016. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!