Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megpróbáljam újra az orvosit?

Megpróbáljam újra az orvosit?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem,sajnos nem kerültem be orvosira,368 pontom volt.Elkezdtem az élelmiszermérnökit Budapesten, de egyre többször gondolok arra,hogy nem ez az én utam.Ha abbahagynám 1 félév után 4 hónap kemény tanulással képes lennék olyan emelteket írni,hogy sikerüljön az álmom?A szüleim nem támogatnak,szerintük maradjak ott ahol vagyok.Más is van hasonló helyzetben aki nem került be és újrapróbálkozik?

2014. okt. 17. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen újrapróbálkoznék, ha nem vennének majd fel elsőre. Persze csak ha tényleg komolyan gondolod, elhivatott vagy és képesnek érzed magad rá. Viszont akkor minél hamarabb, mert ha elpazarlod az állami féléveidet, akkor nagyon sokba fog kerülni.

368 nagyon kevés ehhez. Hol próbálkoztál egyáltalán? 405 körül volt a legkisebb ponthatár orvosira valahol vidéken. SE 440. Borítékolható volt, hogy nem fog sikerülni, bocsi...

Ha komolyan gondolod, próbáld meg újra! Nem a szüleidnek kell leélniük a te életedet.

2014. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna h igy elrontom a ket emeltemet.Amugy Debrecenbe adtam be és Szegedre.Koszonom a valaszod!
2014. okt. 17. 11:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld újra, azt még simán ki lehet javítani. Ha kevésnek érzed az időt májusig, akkor jövő ősszel.
2014. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Most is folyamatosan tanulom a biologiat meg a kemiat,mivel vannak ilyen targyaim,igy remelhetoleg nem esek ki a ritmusbol.
2014. okt. 17. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek üzenném hogy legalacsonyabb vidék 401 volt Pécsen,SOTE ÁOK pedig 432 pont volt,azért nem mindegy.Szerintem próbáld meg újra,feküdj rá kicsit jobban.Kissé átérzem a helyzeted,sajna a pocsék jegyeim miatt,meg szerencsétlen szóbelim miatt én sem jutottam be.Nekem 387 pontom volt.De nem szabad feladni,én is nekifutok újra.A kitartás mindig meghozza a gyümölcsét,hajrá!
2014. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Azt, hogy tényleg orvos akarsz e lenni neked kell tudni. Én annyit tudok tanácsolni, hogyha az orvosi mellett döntesz, akkor még véletlenül se kezd el a következő szemesztert élelmiszermérnökként, már ezt elkezdeni is nagy hiba volt, mert orvosin minden államilag támogatott szemeszter kincs. Felkészülni pedig lazán fel lehet. Nem nulláról indulsz és van még fél éved. Én ha a helyedben lennék akkor gyorsan döntenék, és ha az orvosi mellet döntök, akkor azonnal otthagynám a kajás képzést és megpróbálnám elérni a TO-n, hogy ez a szemeszter ne számítson aktív félévnek, mert akkor még tudtommal menthető a szemeszter és nem fogy az államilag támogatott félév. Az egyetemről kiiratkoznék és gőzerővel nekiesnék a biosznak és a kémiának.

Üdvözlettel, egy orvostanhallgató

2014. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Tavalyelőtt meg pont nagy zuhanás volt, és valahova már 370 ponttal be lehetett jutni, ha jól tudom... Attól függ igazából, hogy akkor mennyire voltál ott fejben, és mennyire készültél. Ha akkor tisztességesen rákészültél, aztán ránéztél a lapra, és belezavarodtál, lehet, nem fog jól sikerülni az új sem. Ha úgy érzed, akkor összetojtad magadat, és nem hoztad a maximumot, még szép, hogy próbáld újra! Amúgy persze, intenzív tanulással és sok-sok próbaérettségivel szerintem sikerülni fog, de ezt igazán csak te tudod majd belőni. Én azért drukkolok! :)
2014. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%
Élelemiszertudományira hova jársz most?
2014. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

Ja most látom (bocs), hogy Pesten vagy -

Azt hittem Debrecenben -

2014. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Fejezz be egy évet az Élelmiszermérnökin

és utána jelentkezz még egyszer a másik helyre

2014. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!