Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő elvégezni az...

Mennyi idő elvégezni az egyetemen egy pszichológiai szakmát?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha buta kérdést tettem fel, tudom van ennek több fajtája is, csakhogy mégis. Enyhén inkompetens vagyok a témában, viszont érdekelne, mennyi idő elvégezni az egyetemen egy pszichológiai szakot, esetleg annak különböző szakjait.

2016. ápr. 21. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
3 év alapképzés (ekkor vagy viselkedéselemző, ami kb. semmi), utána 2 év mesterképzés, utána leszel pszichológus, de még minden különösebb képesítés nélkül. Erre jönnek rá a szakképzések, mindenkinek saját szája íze szerinti, a klinikai 4 éves, ezt biztosan tudom, de kb. ennyiben érdemes még gondolkodni, hogy legyen valami "eszköz" is a kezedben plusz képzések, szóval, úgy durván egy tíz év biztos, mire magadtól is tudsz kezdeni valamit. A saját élményű terápia is fontos, több száz óra (saját pénzen), ha jól tudom.
2016. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit több részlet itt: [link]
2016. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta a lényeget, összefoglalásképp: 3+2 év az MA vége, ami ugyan szakirányos már, de ez inkább csak specializáció, a diplomába sem kerül bele a szakirány. Ezután szakirányú továbbképzések és módszerspecifikus képzések várnak, előbbi a szakpszichológusi végzettséghez, utóbbi az adott eszköz elsajátításához szükséges.
2016. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!