Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képesítésre lenne...

Milyen képesítésre lenne szükségem, hogy könyvtárosként dolgozhassak a jövőben?

Figyelt kérdés

Bővebb információkhoz szeretnék jutni ebben a témában, hogy ahhoz, hogy én könyvtáros lehessek, hol és milyen szakot végezzek el, mennyi ideig tart a képzés, mennyibe kerül, stb. Nem igazán tudom, hogy ehhez elég lenne-e egy OKJ-s tanfolyam, vagy főiskolára kellene-e járnom. Igazából összefoglalóan minél több dolgot szeretnék megtudni ennek menetéről.

Jövőre érettségizem, a választás még nem sürgető, de időben el szeretném kezdeni a tájékozódást a témában. Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(A személyes tapasztalatokkal rendelkezők válaszait előnyben részesíteném.)



2016. ápr. 22. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Informatikus könyvtáros alapképzés lesz az, amit keresel. Viszont azt jó, ha előre tudod, hogy nagyon nehéz... de lehet közelebb járok az igazsághoz, ha azt mondom; szinte lehetetlen szakmán belül elhelyezkedni vele. Eléggé kihalásos alapon működik a rendszer...
2016. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerencsére én nem tapasztaltam, hogy kihalásos alapon működne, bár nyilván ezt nem lehet az ország egész területére vonatkozóan kijelenteni (ahogy az ellenkezőjét sem).


Viszont tényleg a főiskola a biztosabb, de a papír csak egy dolog, ami jó ha van. Egyre jobban előtérbe kerül az informatika a mindennapokban, úgyhogy nem árt, ha úgy ahogy abban is képben vagy. A főiskolai képzés során pedig szakosodhatsz kifejezetten ilyen irányba. Több intézményben van információbróker és/vagy információmenedzser szakirány. Azokkal elvileg még előtted a lehetőség, hogy a versenyszférában helyezkedj el. Nem az a hagyományos könyvtáros meló, de hidd el; már a könyvtárakban sem az vár az emberre.

2016. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!