Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek vonatvezető?

Hogyan lehetek vonatvezető?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs egy Mávos ismerősöm se aki esetleg tudna informálni erről a dologról, a honlapokból meg nem sokat tudok meg sajna. Már nagyon régóta álmom az hogy vonatvezető legyek, és nagyon is érdekel a dolog. Ezért ha bárki tud valamit erről a dologról azt kérem hogy írja meg nekem válaszban. A következők érdekelnek: hol van képzés, hány éves, felvételi követelmények, orvosi felvételi követelmények, mennyire nehéz stb.

Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. ápr. 7. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyira nem nehéz:

[link]

2010. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mozdony és vonatvezető nem ugyanaz. Honlapokat már néztem én is sokat, oda is írtam. Olyan embereket kértem aki ebben dolgozik, dolgozott, vagy sokat tud róla. Amúgy köszönöm a választ, de nem erre van szükségem.
2010. ápr. 7. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a vonat és a mozdonyvezető között? Ez komolyan érdekel, mert szerintem semmi.
2010. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Vonatvezetők már nincsenek!Csak régen voltak,a mozdonyvezetők mellett teljesítettek szolgálatot a mozdonyban de ez a feladatkör már rég megszűnt.
2011. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem kevered a mozdonyvezetést a vonatvezetéssel! Nagyon is él ez a kifejezés, hogy vonatvezető, csak köznapi nyelven őt kalauznak hívják, bár Magyarországon a vezető jegyvizsgáló a hivatalos, de például Ausztriában Zugführer=Vonatvezető, így hívják a GySEV osztrák részén járó kalauzokat is!
2011. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nukleotid1993 válasza:
Samu2062 egyáltalán nem keveri össze a kettőt. Ez egy létező beosztás volt egészen a '90-es évek közepéig. A vontatási személyzet tagja, a mozdonyon teljesített szolgálatot a mozdonyvezető mellett. Többek között ellenőrző, pályafigyelő feladatai voltak, de ellátta a tolatásvezetői feladatkört is, amikor erre külön ember nem volt a vonaton. Ilyen beosztás ma már nincsen, a mozdonyon egyedül a mozdonyvezető teljesít szolgálatot. Hibásan a vezető jegyvizsgálót szokták manapság vonatvezetőnek hívni, de a két beosztásnak semmi köze egymáshoz.
2012. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nukleotid1993 válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2e7hEP9oVOY


A pontos munkaköri leírása 7:18-nál

2012. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nukleotid1993!Azt a részt már nem én írtam hogy összekeveri őket!Az már más írása.Én tudom hogy létezett hisz azt írtam én is hogy már megszűnt.Most a vezető jegyvizsgálók vannak helyettük.
2012. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A vonatvezető az a motorvonat írányításáért felelős személy! A mozdonyvezető viszont csak férfi lehet, mert jelentős fizikai tevékeynséget kell végezni.
2016. ápr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!