Pályaválasztás?!

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es tanuló jövőre végzek. Átlagom 4,0 körül mozog. Angolt szeretem a legjobban, abból mire végzek lesz egy közép és egy emelt érettségim is.


Most közgazdasági szakon vagyok, nagyon nem érdekel, viszont már a mi évfolyamunkat kötelezik arra, hogy szakvizsgát tegyen a szaktantárgyakból, így elméletileg lesz egy szakmám, amivel munkába is állhatnék.


Viszont azt csak végszükség esetén akarom, mert egyszerűen nem szeretem...


Azt nem tudom, hogy hova váltsak? Igazából mindenképp írással szeretnék foglalkozni, viszont tudom a szokásos szövegeket, hogy abból nem lehet megélni, stb.

Így arra gondoltam, hogy valami olyan szakma kéne nekem ami annyira nem megeröltető, nem kell rengeteget túlórázni, és mellette lenne időm írni, (és később talán az írással befutni)


Tudnátok ajánlani valami ilyesmit?


Igazából a pedagógia és családsegítő munkatárs, illetve a rendezvényszervező okj-s szakon gondolkozom.

Ezek mennyire jók?



2016. ápr. 26. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvastad Shakespearetől a Hamletet? kb 500 éve már megírtak minden sztorit. Van benne vérfertőzés, öngyilkosság, vagdosás, szellem, pénz, gyilkosság, bosszú

Focimecsből is rengeteget játszottak. Az embereket az aktuális dolgok érdeklik, a tömegtermékek, nem a minőség.


Minnél könnyebb irodai munkát keresel, annál többen akarnak onnan kitúrni, és elég rossz az a légkör.

Anyám sima takarító, már nyugdíjas és mégis dolgozik, mert aki jelentkezik helyette nem bírja a munkát.


Edzél egy kicsit, és akkor nem lesz megterhelő semmilyen munka és boldog leszel.

2016. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túl "alacsonyra" teszed ezekkel az OKJ-kkal a mércét (van OKJ-m, van diplomám, van összehasonlítási alapom). Én a helyedben nem akarnám megfosztani magam mindattól a tapasztalattól és új ingerektől, élményektől, amit az egyetemista lét jelent (amik akár az írásban is új inspirációt jelenthetnek számodra), de persze te tudod.

Én azért valamilyen alapszakban gondolkoznék, elég széles a paletta, csak találsz olyat, ami érdekel.

2016. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!