Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van érdemes küzdenem ezért az...

Christin Chasor kérdése:

Van érdemes küzdenem ezért az álomért? Vagy adjam inkább fel? (zongoristák!? )

Figyelt kérdés

3 évig zongoráztam majd abba hagytam egy évre és mot megint elkezdtem. A tanárok már akkor sem akarták hogy abba hagyjam mert elég tehetségesnek gondoltak. Most a zongora egyszerűen a mindennem de hát hogy is mondjam...

A szolfézs tudásom eléggé gyatra. A kotta olvasás megy azzal nincsen problémám csak az elméleti részek. Így arra gondoltam hogy várnék egy évet és nem konziba felvételiznék hanem 9.-ben megpróbálnék átiratkozni és addig gőz erővel pótolnék mindent.

Mit gondoltok van esélyem vagy inkább ne is küzdjek?



2016. ápr. 27. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ad fel, hiszen 14 évesen az ember már fél lábbal a sírban van, ugye? Hogy lehet ilyen marhaságot kérdezni? Mégis mit veszítesz?
2016. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

en egesz eletemben sose tanultam szolfezst, az elso kotelezo szolvezsvizsgamon meg is buktam valami tizen valahany szazalekkal, es kovetkezo evben napi 10-20 perc tanulassal irtam egy 97%-ot. ez 2 eve volt. Most mar 10 eve zongorazom egyebkent :)


17F

2016. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod kell az az egy év felkészülni,akkor jelentkezz nyelvi előkészítőbe, ott 0.-kal kezdenek. Megtanulsz egy nyelvet elég jól, van időd felkészülni a konzira és év végén megpróbálod. Így nem kell wl2x kilencediket járnod és hasznosan töltöd az 1 évet nyelvvel.
2016. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem butaság a kérdésed!

A konzikban temérdek kiválló zongorista van,akik többnyire 5 éves koruk óta muzsikálnak,tehát 8-9 éve,s emellett zeneovitól tanulnak szolfézst,zeneelméletet,népzenét.

Az évhalasztás jó ötletnek tűnik.A nyelvtanulás is hasznos lehet.

Egy trükk:Kezdj el minél hamarabb magánórákat venni attól a tanártól,akinél felvételizni fogsz!Ha dolgozik veled sokat,azt követeli,ami neki fontos,és tartja sajátmagát olyan jó szakembernek,aki felkészít kivállóan,és fel kelljen venni azután.(Nem olcsó múlatság,de a karriered függ attól.)

Mégegy tanács:Csak akkor indulj zenei pályán,ha az életet nem tudod elképzelmi muzsika nélkül!

2016. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Már szeptember óta járok magántanárhoz de szerintetek lehet az probléma konzi felvételibe, hogy csak három évet vizsgáztam le?

2016. máj. 1. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
A felvételi vizsgán nem a végzett éveket veszik figyelembe,hanem a tudásodat,tehetségedet,illetve azt,hogy a felvételiztető tanér mennyire talál fejleszthetőnek.(Ha azt tapasztalja,hogy instrukcióit,mint a szivacs szívod magadba,és könnyedén alkalmazod,lát benned jövőt,mely elismertségét növeli.)
2016. máj. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!