Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélyem lesz a BME VIK-en?

Mennyi esélyem lesz a BME VIK-en?

Figyelt kérdés

Mérnök informatikus szakra jelentkezek oda.


Mennyi esélyem van bent maradni a BME-n és időben elvégezni egy közép matekkal (90-95%), emelt infóval (90-95%) és kb. semmi fizika tudással?


Vagy inkább az óbudai egyetemre menjek ?



2016. ápr. 28. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezek jó "bemenetek" nagyon!!


Ugyan én GPK-ra járok, de az alap itt is és VIK-en is, hogy legyen valamilyen szorgalmad, mert elmondanak nagyon sok mindent,de nem igazán izgatja őket, hogy érted vagy sem...


Matekból annyival tudod megkönnyíteni az első féléved, ha differenciálszámítással és integrálszámítással megismerkedsz már előtte.

2016. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy olvasgatni fogom a Thomas felé Kalkulus könyvet hogy felkészüljek.
2016. ápr. 28. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha fakton megtanultad a differenciálszámítás alapjait, csak nem akarsz emeltezni, akkor nincs gond, de fontos, hogy azokat tudd! Tényleg. Fizika infón sajnos elég rossz, úgyhogy abból sem ártana készülni! Infóból a programozástudás jól jön, mert így talán kevesebb időt kell ráfordítanod, és több jut másra. Szerintem az ÓE sem annyira rossz választás.

P.S.: Ne feledd a VIK-en van a legtöbb bukás!, nagyon sok infós az első félév után ott hagyja a BME-t, mert sok olyat is tanulnak, aminek nem látják értelmét, (legalább is olyan szinten).

2016. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másodéves infós vagyok. Ugyan én emelt matekkal mentem, de azért van rálátásom. Nézegess egy kis matekot a nyáron. Elmúlt évek emelt érettségijeinek az anyagát pl. Geometriát, meg ilyesmit hanyagolhatod. Inkább deriválás / integrálás, esetleg némi valszám. Mateking egy remek oldal, egyetemisták is onnan tanulnak néha a zh-ra.


Elején fogtok írni egy szintfelmérőt, arra kicsit felkészülsz, simán átmész, és nem kell járnod bevezető matekra. Fizikából ugyanez. Fenn vannak direkt erre felkészítő feladatok, csak keress rá. Egyébként bevezető matek / fizika se szívás, sőt, én önszorgalomból felvettem a bev. fiz-t, mert könnyen szerezhető (ingyen) kredit.


Analízis tárgy első félévből úgy néz ki, hogy egy kis határérték számítás után roham tempóba leadják a deriválást, integrálást, meg egy pár dolgot amit az se látott aki emeltre ment. De ha hétről hétre követed, simán teljesíthető. A zh-kon alapvetően ugyanazt kérdezik vissza, csak nyilván más számokkal, de csak mechanikusan be kell tanulni.


Azt, hogy mennyi esélyed van a VIK-en, nem a matek érettségid dönti el, az tuti. Abszolút nem számít. Szorgalmad legyen, meg jó eszed, ennyi. Óbudait nem ismerem, de VIK egy óriási közösség, csomó lehetősége van annak, amit bármi érdekel.. mindenre van ember akitől lehet segítséget kérni, stb. Helyedben még a Pázmány info képzését fontolnám meg, az se rossz hely. Ha kicsit a könnyebb végét akarod megfogni a dolgoknak.

2016. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Azt kihagytam, hogy info-n a fizika képzés teljesen kamu színvonal. A középsulis anyagot nyomatják le kb. Zh-k nagyrészt az előző évek kérdéseiből összeválogatva. Azokat betanulod, ha egyébként fogalmad se volt az anyagról átmész. Jah és programozás alapjai 1 tárgy zseniális, azt tuti élvezni fogod, ha oda mész.
2016. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!