Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottságú vagyok....

Humán beállítottságú vagyok. Nem tudom milyen pályát válasszak. HELP (?! )

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni,srác vagyok,de nem tudom,hogy milyen pályát válasszak magamnak.

Szeretem a történelmet,irodalmat,művészeteket,stb..

A matekok nem nagyon értem,ha nagyon összekaparom magam,akkor összehozok egy év végi hármast.

A legtöbb keresett diplomához matek kell,nekem az meg nem megy.

Amihez nem szükséges sok matek,azt sokan le büfé szakozzák és azt mondják,hogy azzal csak a Mekiben vagy a Tescoban fogsz tudni elhelyezkedni.

Folyamatosan nézegetem az OKJ-s képzéseket is,de egyik sem fogott meg igazán.

Nem szeretnék egy csapat piaszagú-alkoholista férfival együtt dolgozni.

Teljesen elvagyok keseredve,mivel fogalmam sincs,hogy milyen szakmát válasszak magamnak. :(



2016. ápr. 28. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
jól látod a helyzetet, és ha továbbra is elkeseredett leszel, akkor te is alkesz leszel.
2016. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Együtt érzek, mert én is hasonló helyzetben vagyok, bár az én problémám inkább az hogy amit igazán akarok az megvalósíthatatlannak tűnik és nem tudom mit csináljak helyette:)


Akárhogy is, olvastam egy cikket egy módszerről amivel el lehet dönteni ezt a kérdést. [link]

Mi az ami igazán érdekel? Úgy értem, mi az amit ha multimilliomos lennél és tengernyi időd lenne akkor is csinálnád?

2016. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szeretek utazgatni,szeretem megismerni az adott kultúrát.

Gondolkodtam azon,hogy akár idegenvezető is lehetnék,de az viszont rengeteg időt van távol a családjától.

A másik dolog,pedig hogy olvastam itt az oldalon nem egy hozzászólást,ahol emberek arról panaszkodnak,hogy nem tudnak elhelyezkedni idegenvezetőként.


Akárhány szakmát megnéztem mindenhol arról panaszkodnak,hogy kihasználják és alig fizetik meg őket. Emiatt xar a kedvem.

2016. ápr. 28. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:

minnél könnyebb munkát választasz, annál nagyobb szívás, ez a piacgazdaság

technikus, heggesztő, kőműves simán lehetsz sok esetben jobb, mint az egyetem, de tuti jobb, mint egy nőknek való munka

2016. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

teljesen átérzem/átéreztem a helyzeted, én részben ezért sem jelentkeztem tavaly egyetemre.

két következtetés van, amit levontam ez idő alatt

1, ha valamit tényleg akarsz csinálni, csináld, függetlenül mindentől. mi már úgy is beleestünk az élethosszig tartó tanulásba, ergo ha egy adott diplomával nem tudsz elhelyezkedni, nem baj, jöhet a következő. vagy okj. vagy bármi. [ és miközben tanulsz, közben tudsz dolgozni is, ha más által nem, hát diákszövetkezet által tuti ]

2, lehet, hogy alapjáraton humán beállítottságú vagy, de ha körbejárod a reál dolgokat >biztos<, hogy találsz olyat, ami érdekelhet azon belül. pl. én világéletemben utáltam a fizikát, most mégis egy világítástechnikával foglalkozó cégnél dolgozom, és nagyon szeretem. :) tehát ne add fel, a világ nem csak matekból, fizikából, történelemből és irodalomból áll - láss tovább a tantárgyaknál.

Ja, meg én a helyedben elmennék minimum nyáron dolgozni/önkénteskedni, hogy kicsit közelebb kerülhessek annak a megtapasztalásához, hogy mit is szeretnék igazán.


19/L

2016. ápr. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És egyébként pontosan mit dolgozol annál a cégnél?

2016. ápr. 29. 05:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt az autópályát válaszd, amelyik elhagyja az országot. Vagy azt a kifutópályát, amin felszállva a repülőgép szintén elhagyja az országot.

Most viccet félretéve itthon humán beállítottságúval nem nagyon tudsz elhelyezkedni. Tanárnak tudnál tanulni, de azzal se sokat érnél, kevés a fizu is, meg olyanok a legtöbb gyerek, hogy azt a kevés fizut is nyugtatókra kellene költened. Egyszerűen nem nagyon van olyan egyetemi humán beállítottságú szakma, amit kitanulva eltudnál rendesen helyezkedni itthon.

2016. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent, mivel kevesen vagyunk: rendezvényekre megyek ki, segítek ki/fel/üzemeltetni a cuccokat, új partnereket keresem, illetve a meglévőkkel tartom a kapcsolatot magyarul, angolul, illetve németül. :)

- másik tanulság volt még számomra így ennyi idő után a munka világából, hogy minél több dologra vagy bevethető, annál jobb, főleg nálunk, mivel nincsen pénz alkalmazottakra, ezért mindig egyre több és többféle feladatot kap mindenki, ezáltal elősegítve a "spórolást" - szóval igazából ha teljesen mindent felakarnék sorolni, amivel eddig ennél a cégnél foglalkoznom kellett, akkor egy jó darabig itt pötyögnék... :D

2016. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!