Milyen főiskolai szakot válasszak, amivel munkát is találok, ha én humán beállítottságú vagyok? (tanár kilőve) Érettségim:magyar:5, Angol:5

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz emberekkel foglalkozni, nézd meg a HR szakot.

Ezen belül rengeteg érdekes feladattal lehet foglalkozni, a felvételiztetéstől a karrier tervezésen keresztül az emberek értékeléséig. Persze van árnyoldala is a dolognak, hiszen a HR feladata a felmondások intézése is.

2009. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, és a HR-en is keményen megy a matek meg a közgáz-számvitel.
2009. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

HR semmiképp, az közgazdász képzés.

Talán szociológia, szociális munkás. De ezekkel a jegyekkel egyetemre is mehetsz: jog

2009. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szociológia, szociális munkás. Diplomás minimálbér + éhenhalás.

Matek és közgáz sok "humán" irányú főiskolai szakon van.

Ha annyira hülye valaki, hogy nem tud letenni egy matek szigorlatot ne menjen főiskolára.

A HR mindig is a vállalati csúcsvezető mellett működik. Az átlagnál kicsit :) - nagyon ! - magasabb fizetéssel.

Talán ezért érdemes tanulni egy kis közgázt, jogot, matekot, pszichológiát, szociológiát stb...

Összetett munka. Igaz én nem tanultam, csak 6 éve csinálom. Bár az előző tanácsokat olvasva lehet, hogy rosszul döntöttem.

2009. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a humán tantárgyakat fölfogom, megértem hamar. a matekom gyalázatos. szeretek emberekkel foglalkozni, majdnem ápolónő lettem, de végül nem kezdtem el.Nem tudom mit válasszak...
2009. márc. 18. 19:27
 6/6 anonim válasza:
Menj el életpálya-tanácsadásra, ott segítenek Neked kiválasztani a leginkább testhez (beállítottsághoz) illő továbbtanulási irányt (beszélgetéssel, kérdőívekkel, tesztekkel). A www.epalya.hu oldalon a bal oldali Pályaorientációs tanácsadók menüpont alatt találod a tanácsadókat, városok szerint. Sokat tudnak segíteni a döntés meghozatalában.
2010. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!