Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetseges, hogy felvesznek?

Lehetseges, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de valtoztak a terveim es atjelentkezem masik kepzesre. Ujraerettsegizem angolbol es biologiabol emelt szinten, lesz osszesen 366 pontom ha minden jol alakul.A felvin a pontszamito kalkulator azt irja, hogy elegendo a pont a jelentkezeshez, de allitolag a ponthatar 400 felett van. Ilyenkor mi a teendo, jelentkezzek?

2016. ápr. 28. 17:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A helyzeted nem fura, nyilván rengetegen vannak így, akik szakot váltanak stb., még mindig nem tudsz szöveget értelmezni... Azt tartottam furának, hogy miért áprilisban jut eszedbe ez a kérdés, miért most foglalkoztat, amikor jelenleg úgysem tudsz mit tenni az ügy érdekében. Tök normálisan kérdeztem, te nem voltál képes értelmesen a kérdésre válaszolni. Nem az észt osztottam, hanem próbáltam veled megértetni, hogy mire gondolok.
2016. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor most elmagyarázom, hogy nem most jut eszembe, hanem már januárban is ez volt a tervem, de nyáron lesz gyakorlatom, ahol megtudhatom, hogy alkalmas vagyok-e egészségügyben dolgozni.
2016. máj. 3. 16:06
 13/19 anonim ***** válasza:
Na, így már világos :) Milyen gyakorlat ez egyébként? Nem kötekedni szeretnék, tényleg, hanem kíváncsi vagyok, és akkor már összekötném neked tapasztalatból, hogy a gyakorlatodnak van-e bármi köze a klinikai pszichológiához (hiszen ha az egészségügyet említed, akkor gondolom klinikum felé akarsz majd a pszichológián is továbbmenni).
2016. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szülésznő hallgató vagyok és elszántan kezdtem az első évet, de valamiért azt érzem, hogy nem itt van a helyem és nem ez az én szakmám. Emberekkel szeretnék foglalkozni, de azt hiszem nem ilyen körülmények között. A legnagyobb baj, hogy csak későn visznek minket gyakorlatra, júliusban megyek belgyógyászatra, hospice-ra és sebészetre ( igen, semmi köze a szülészethez kb..) Abban bízom, hogy ott élesben tudni fogom, hogy ez-e az én szakmám. Őszintén szólva menekülnék innen, egyedül a babák miatt sajnálnám, mert őket imádom. Szülésznő ismerősök viszont mondták, hogy miután megszületik a baba azonnal viszi el őket a csecsemős nővér, szóval nem sok közöm lenne hozzájuk..Ilyenkor jön az a reakció, hogy akkor menjek csecsemőápolónak, de megint oda lyukadok ki, hogy csak az egészségügy ne..
2016. máj. 4. 15:20
 15/19 anonim ***** válasza:
A hospice tök jó pszichológia szempontjából, ha esetleg találkozol ott pszichológussal, akkor érdemes beszélgetni vele a munkájáról. Amúgy gyerekek érdekelnek akkor elsősorban, tehát pszichón belül is gyerekekkel foglalkoznál? Egészségügyhöz mennyire ragaszkodsz? Pl. csecsemőgondozó szóba jöhet? (az ugye nem eü, de kisbabák, nekem húgom ezt csinálja, mármint egyelőre csak a képzést)
2016. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg a pszichológián belül gyerekekkel foglalkoznék.

Őszintén szólva már magam sem tudom, hogy ragaszkodom-e az egészégügyhöz..

Megkérdezhetem, hogy Te mit tanulsz vagy mi a végzettséged? :)

2016. máj. 4. 15:43
 17/19 anonim ***** válasza:
Pszichológiát tanulok :) Még nincs végzettségem, idén már lesz, pszichológus 2 év múlva leszek, aztán még nem tudom, utána hogyan tovább, milyen szakképzés.
2016. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ooo, és hol?:)

Mennyire nehéz?

2016. máj. 4. 15:47
 19/19 anonim ***** válasza:
ELTE-n vagyok, hát nem könnyű, de azért ugye vannak nehezebb szakok. Mindenesetre nem nagyon lehet lábat lógatni, ha az ember szeretne megfelelő jegyeket, tudást, tapasztalatot, valamint ugye valamivel ki kell tűnni a többszáz ember közül, szörnyű túlképzés van.
2016. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!