Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma nélkül lehetek szoftve...

Diploma nélkül lehetek szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés
A cégnél ahol most vagyok gyakornok azt mondjak jo vagyok hozzá, de akkor jobb lenne ha ebben is maradnék. Lehet belőlem egy sima okj-vel jo szoftverfejlesztő, egy jobb cégnél ?

2016. máj. 1. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha mewgvan a tudásod oda ültetnek és megcsinálod akkor mindegy a papír.
2016. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha elég tehetséges és elszánt vagy, hogy képezd magad, akkor igen.
2016. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mindig csak a tudást nézem.

Nyilván egy autónál (teher, személy, stb.) kell némi papír, hiába ültetek bárkit bárhová, de én soha nem kértem papírt senkitől olyan dologban amiről bebizonyította, hogy tud, illetve nem érdekelt, hogy hány papírkája van és mióta, ha hozzá sem tudott szólni a dolgokhoz.

2016. máj. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Ha itthoni konzervatív cég, akkor valszeg kérnek papírt(diplomát), mivel ez egy támpont nekik, "garancia", ha úgy tetszik. Általában szűkösek a kereteik (nincs idejük és erőforrásuk kitapasztalni, hogy tehetséges vagy-e diploma nélkül, el tudod-e ugyanazt a feladatot látni mint a diplomás szoftverfejlesztők), meg merevek az elvárások, ragaszkodnak ahhoz, hogy diplomás állást csak diplomás töltsön be, 90%-ban igaz az itthoni cégekre, 10% progresszív és alkalmaz.


2. Külföldi multi, progresszív szemlélettel, nem ragaszkodik a MAGYAR diplomához, mivel semmit nem jelent számára, nem ismeri így garanciát sem lát benne. Van interjúztató team, több fordulós interjúkkal, forrás is rendelkezésre áll, hogy kutassa a tehetségeket, nem feltétel nála a diploma, a tehetséget jobban becsüli. Most hirtelen csak IBM jut eszembe ilyen, de tuti, hogy még van efféle cég itthon, ha csak nem már kivonultak a magyar piacról (bóvli kategóriába van sorolva, így nem jönnek a befektetők).


3. Saját magad vállalkozol esetleg kisebb vállalkozó szemléletű startup társalapító tag leszel, itt derül ki leghamarabb milyen szinten áll a tudásod élesben.

2016. máj. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki x éve elsőéves egyetemista, diplomája valószínűleg sose lesz, emellett viszont totál fanatikus programozó, gyakorlatilag 0-24-ben mást sem csinál. Gondolhatod, magánélete semmi, viszont hülyére keresi magát, külföldre jár interjúkra. Szóval van ilyen is, te tudod, mennyit áldoznál be a munkáért. #2 voltam.
2016. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz még annyit hozzáfűznék, hogy vannak ilyen cégek is, hogy csak folyamatban lévő tanulmányokat várnak el, hogy náluk dolgozz. Ez támogatási, adózási szempontból sem utolsó az ilyen cégeknek. Amúgy szoftverfejlesztő keresett szakma. Igaz ez az állás a merev szabályoknak megfelelően még mindig diplomához van kötve, mert úgy gondolkodnak, hogy ha valaki annyira jó, hogy szoftverekkel foglalkozzon, annak a diploma megszerzése is akadály, meg mekkora kib. szás ez azokkal, akik tanultak érte, de téged vesznek fel diploma nélkül. Egyébként az ilyen munkahelyeket, akik a tudást nézik és nem a papírt jobban még kéne becsülni.
2016. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*megszerzése sem akadály
2016. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a valaszt, es ezt a támogatást is. Sokat fektetek bele,, gyakorlatilag minden idomet
2016. máj. 4. 21:48
 9/9 anonim válasza:
Mi lett? :)
2018. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!