Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elvégezni az informati...

Érdemes elvégezni az informatikus könyvtáros szakot egyetemen?

Figyelt kérdés
Már egy évet megcsináltam, de családi okok miatt abbahagytam, most gondolkozom a folytatáson.

2016. máj. 2. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, mit dolgoznál szívesen.
2016. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a könyvtárosság tetszene, de azt hallottam hogy nem könnyű az elhelyezkedés ezzel a szakkal
2016. máj. 2. 21:32
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

25 éves végzett informatikus könyvtáros vagyok és bátran állíthatom, hogy ez egy büfészakma, nem jó semmire. Telített a szakma de nagyon. A megyémben havonta egyszer hirdetnek ilyen munkát arra meg vagy százan jelentkeznek. végzett társaim nagy része külföldön dolgozik én egy ideig könyvesboltban dolgoztam 3 hónapig majd 6 hónapig közmunkán. Most munka nélküli vagyok kb 3 hónapja és még ki tudja meddig... szakmát fogok váltani valószínűleg...


Nem éri meg folytatni! Keress olyat amivel dolgozhatsz is, amire van kereslet! Én is azt keresek most...

2016. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ugyan én még csak 3 éves munkatapasztalattal rendelkezem, de én nem javaslom ezt a szakmát. Telítettnek nem mondanám, mert folyamatosan kapom az állásajánlatokat, csak hát mindegyik a nyomorult (éh)bértábla szerint van megfizetve az meg lassan minimálbért ér, ha az A-E-ig lévő mezőket tovább emelgetik. Belegondolva ez igaz lassan az egész kulturális szférára. A béren kívül a másik nagy probléma, a szakma elöregedése és kb. 20 éves lemaradása, mely az iskolai és közkönyvtári területen nagyon durva. A közkönyvtárban a 90-es évek állapota és szemlélete uralkodik és informatikus könyvtárosként ez még idegesítőbb tud lenni. Beszélnek itt mindenféle hangzatos fejlesztésről, aztán közben az internetet még egy kihívásnak tekintik, mintha 95-ben lennénk, szánalmas az egész. Nekem valaki azt mondta, hogy mi egy hivatást képviselünk, mint a mentősök, csak mi nem életet mentünk, hanem csak információt szolgáltatunk és tájékoztatunk és eligazítunk, közben az informatika világa szélsebesen lehagy minket. Ha van benned valami kis informatikai affinitás én azt jobban ajánlom, még egy ingyenes okj-val is többet érsz, az csak másfél éves (jelenleg én egy ilyenre járok esti képzésben), nincs értelme 3 évet info könyvtárra pazarolnod, ez egy feltupírozott bölcsész-társadalomtudományi szakma, minimális informatikával, de rossz keresettel és szakmai a szakmai előmenetel teljes hiányával, mert függ az állam nagyvonalúságától, az meg tudjuk mennyire leszarja a közszférát.
2016. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!