Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE informatikus könyvtáro...

Az ELTE informatikus könyvtáros szakot milyen nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Esetleg a levelező képzésről van-e infója valakinek?(milyen napokon vannak?milyen a képzés?) Illetve az informatikai tantárgyak milyen nehezek a szakon?

2016. máj. 2. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem az ELTE-n végeztem hanem pécsen... 25 éves végzett informatikus könyvtáros vagyok és bátran állíthatom, hogy ez egy büfészakma, nem jó semmire. Telített a szakma de nagyon. A megyémben havonta egyszer hirdetnek ilyen munkát arra meg vagy százan jelentkeznek. végzett társaim nagy része külföldön dolgozik én egy ideig könyvesboltban dolgoztam 3 hónapig majd 6 hónapig közmunkán. Most munka nélküli vagyok kb 3 hónapja és még ki tudja meddig... szakmát fogok váltani valószínűleg...


Az informatika része röhejes max ECDL szintű semmi nehézség sincs benne, én személy szerint az informatikus jelzőt eltöröltetném a szakmából, de úgy hallottam el is fogják majd...nem véletlenül mivel köze nincs az informatikához. Még hogy "informatikus" :D gúnynév és semmi több. Ne jelentkezz erre, nem éri meg de nagyon nem! N


Ne csodálkozz azon, hogy senki se válaszolt eddig csak én. A szakmabeliek többsége csalódott és kiábrándult nem is akar foglalkozni már a témával... meg tudom őket érteni

2016. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jé, van Pécsett is ez a szak?
2017. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez ugye alapképzés?
2017. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval sok mindenben egyetértek. Igen, tényleg nehéz elhelyezkedni, de én diploma óta a szakmámban dolgozom(10 éve lassan). Most kicsit jobb egyébként a helyzet, mint pár éve, de az igaz, hogy nagyjából kihalásos alapon működik még mindig. Ennek ellenére lebeszélnélek róla, csak nézd meg a közalkalmazotti bértáblát... az Informatikai képzés része nem sokat ért nálunk se(Szegeden végeztem), köze nem volt ahhoz, amit informatikusnak lehet nevezni. Inkább azt mondanám, erős felhasználói szint, kicsit belepillantva a háttérbe is.

Levelező képzés az általában péntek-szombaton van, de egy könyvtárosnak alap az információkeresés, szóval ezt magadtól is megkereshetted volna(nem bántásból írom).

2017. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!