Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz, hogy személyi edző...

Ahhoz, hogy személyi edző legyek mit kell tanulnom és hogyan ajánlott?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve edzek és nagyon megszerettem. Ez lett a hobbim :)

Elcsaltam magammal a barátnőm aki a segítségemmel fogyott le az utóbbi időben. Én adtam neki edzéstervet és étrendet amivel segítettem neki. Nagyon hálás és mondta, hogy el tudna engem képzelni személyi edzőként. És én is magamat :) olvasgattam, hogy hol vannak jó képzések. Néztem az IFBB fitnesz tanfolyamát, vagy sportedző képzést a Kodolányi Főiskolán, illetve fitnesz instruktőrről is olvastam. Melyik úton célszerű elindulni? Aki személyi edző, elmondaná, hogy hol végzett?



2016. máj. 8. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

"Én adtam neki edzéstervet és étrendet"


Na, ez az, ami életveszélyes. Érzed te a felelősség súlyát? Le is sérülhetett volna!

Kezd el tisztelni a szakmát és tanulás után adj tanácsokat!

2016. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
légyszives, amíg nem tudod a hátteret ne okoskodj ekkora baromságot, nem ez volt a kérdés. A lényeg az volt, hogyvazt az étrendet tartotta be amit én adtam, és úgy edzett ahogy én edzettem. Nekem 3 hónapig személyi edzőm volt, és azt az étrendet adtam neki is. A súly azon van, hogy ennek köszönhetően ért el eredményt.
2016. máj. 9. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg azon, hogy azt neked és nem egy másik embernek állították össze és azon, hogy felelőtlenül cselekedtél. A fogyás egy dolog, a maradandó károsodás, amit okozhattál neki meg egy másik. Akár tetszik, akár nem, ez az igazság.
2016. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Meg tudsz nevezni egy lehetséges "maradandó károsodást", vagy csak okoskodsz?
2016. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezret is. Veled ellentétben nekem van eü végzettségem. Történt előzetes orvosi kivizsgálás? Vérvétel, ízületi vizsgálatok, előzetes állapotfelmérés, ami Róla szól?

Ami rejtve lehet, de nem megfelelő diéta vagy terhelés esetén gond lehet: kezeletlen inzulinrezisztencia, pajzsmirigy működési zavar, szívritmuszavar, vérnyomás, ízületi kopások (egy életre hazavághatod a térdét, gerincét, vállát...), nem megfelelő, egyénre szabott étrend esetén anyagcserezavart, izomvesztést, víz- és ionháztartási zavart, stb. okozhatsz, és ez csak a jéghegy csúcsa. Nagyon szép, hogy segíteni akarsz, de ez felelősségteljes dolog. Tanulj sokat!

2016. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Ja, így már értem. Lehet, nem vetted észre, de itt személyi edzőkről volt szó, nem gyógytornászokról. A személyi edző egy okj-s végzettség. Megtanítanak a képzésen pár gyakorlatot, bemagolsz pár edzéstervet, tanulsz egy minimális étrendtervezést, és kész. Elmész dolgozni egy konditerembe, ahol fizetnek neked a vendégek, te pedig edzed őket. A képzés egyébként egy nagy nulla, minden ott tanulható dolgot tudsz, ha van 5-10 év edzésmúltad bármilyen sportban.


Az edzés megkezdése előtt semmilyen orvosi vizsgálatot nem végeznek, nincs vérvétel, ízületi vizsgálat, se semmi ilyesmi. Az állapotfelmérés általában abból áll, hogy megnézik a max súlyokat pár gyakorlatnál, mérnek egy testzsírszázalékot, meg futtatják a pácienst egy kicsit időre. Ennyi.


"kezeletlen inzulinrezisztencia, pajzsmirigy működési zavar"

Tegyük fel, hogy ezek a dolgok rejtve vannak. Mi van akkor, ha az étrendjét nem egy haverjától kapja, hanem pl. az anyja főz rá, akinek szintén nincs eü. végzettsége? Értem én, hogy jól esik okoskodni, de maradjunk már a realitás határain belül.


"egy életre hazavághatod a térdét, gerincét, vállát"

Nekem van erőemelő és súlyemelő edzésmúltam. Én tudok guggolni, felhúzni, és csomó mást szabályosan, illetve meg tudom tanítani bárkinek, mert éveken keresztül csináltam rengeteg társammal. Az okj-s személyi edzőnek van papírja, de ha találkoztál már akár egyel is, akkor tudod, milyen életveszélyesen szabálytalan gyakorlatokat tanítanak, mivel ők maguk sem tudnak normálisan edzeni. Nem tanították meg őket, és nem gyakorolták eleget. Akkor most mi van? :D


"nem megfelelő, egyénre szabott étrend esetén anyagcserezavart, izomvesztést, víz- és ionháztartási zavart, stb. okozhatsz"

A lakosság 99%-a nem megfelelő étrend szerint él. Akkor meg mi is a probléma? Nincs min rontani, könyörgöm! Megint visszatérhetünk az anyás témához.

2016. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd meséld el merre kontárkodsz, hogy ismerős arra ne tévedjen! Amúgy sok sikert!
2016. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
25%
Senkit nem edzek, csak leírtam, mi a valóság. Bár nem örülök, hogy kifogytál az érvekből, azt hittem lesz egy értelmes vitapartnerem unalmas perceimben.
2016. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

személyi edző okj képzésen már lehetsz

de nívosabb helyeken, azért szeretnek mellébiggyeszteni valami BA diplomát is

2017. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!