Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyire sz*r szakma...

Tényleg ennyire sz*r szakma ez a vendéglátás-felszolgáló dolog?

Figyelt kérdés

Szeptembertől szeretnék egy OKJ-s szakmát elkezdeni es a felszolgálóra esett a választás. A vendéglátás az,ami érdekel valamilyen szinten, a többihez képest. Nem tudom milyen szakma lenne az,amit nem unnék meg,ha azt dolgoznám egy életen át. Sok meló-kevés pénzért, ez az indok ismerősömtől, amiért nem éri meg ebben a szakmában elhelyezkedni. Vélemények? Miben érné meg?

20/L



2016. máj. 8. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pincérnek születni kell. Én vendéglátós családból jöttem, vendéglátó suliba jártam és dolgoztam is a szakmában, de nem nekem való. Az alap, hogy felfogd, hogy nincs olyan, hogy szabad hétvége, ünnep, sokszor meg Karácsony se. A többi már csak utána jön... A megerőltető munka, a kevés pénz, a folyamatos fáradtság, az idióta emberek.

Édesapám mindezt nagyon jól viseli, imádja a munkáját. Én 2 hónapot bírtam ki benne, összeszorított fogakkal.

Számomra egyébként az volt a legfőbb oka, hogy megutáltam a dolgot, hogy nem bírom elviselni az embereket. Inkább elmentem informatika irányba :)

2016. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egy sz*r szakma. Nekem sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak a vendéglátással kapcsolatban, mivel én vendéglátós iskolába jártam, és nyáron voltam gyakorlaton többször is. Folyamatosan ugráltatott a főnököm, minden piszkos munkát nekem kellett elvégeznem, és semmit sem kaptam érte. Igyekeztem jól végezni a dolgom, kedves voltam a vendégekkel, de a borravalót sem tehettem el, pedig rengeteget kaptam. Szóval én biztos, hogy nem lennék pincér, de szerintem szakács sem. Esetleg cukrász szívesen lennék, de nem hinném hogy az nagyon keresett szakma lenne.
2016. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!