Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vendéglátósok, adnátok tanácsot?

Vendéglátósok, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok,sima érettségim van (kitörölhetem vele),a vendéglátás érdekel,dolgoztam/dolgozom benne de papír és tudás nélkül nem sok lehetőségem van.

A szakácsot kilőttem,látom hogy mi van a konyhán,nem női munka...

Felszolgáló tetszene,jobb helyen jól lehet keresni,viszont látom hogy 10-12 vagy még több órában folyamatosan talpalnak,nem tudom hogy bírnám-e?

Cukrász nem érdekel.

Találtam egy olyat hogy "Vendéglátásszervező-vendéglős" amiben elvileg szakács és felszolgáló ismereteket is tanulnék+adminisztratív dolgokat,ami nagyon tetszene,viszont pár helyen lehúzták hogy ezzel nem lehet munkát kapni,mert igazából se szakács,se pincér..és hogy inkább tanuljam ki az egyiket rendesen. Szerintetek? Mi igaz ebből? Esetleg tanult valaki ilyet? Elhelyezkedett vele? Főleg vendéglátósok véleménye érdekelne,nem feltétlenül végzettek,de aki dolgozik benne jó ideje.

Köszönöm!



2013. jún. 11. 13:01
 1/3 anonim válasza:
Hát figyelj.. én 21 éves szakácslány vagyok, 17 éves korom óta dolgozom a szakmában, az én tapasztalatom eddig az, hogy aki a vendéglátásban dolgozik, az nem nagyon pihen.. az üzletvezetők is (nálunk legalább is) 12 óráznak, és pincérként indultak ők is. Valahol el kell kezdeni, de az igaz hogy a szakács+cukrász+pincér+anyámkínja nem ér semmit. Esetleg a recepciós, vagy a rendezvényszervező lenne számodra megfelelő.
2013. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a 12 órázással most is azt csinálom. Csak érdekelt hogy ez a vendéglős szakma mennyire használható...leírnád a véleményed hogy szerinted miért nem ér semmit?
2013. jún. 12. 21:53
 3/3 anonim válasza:
én pincérként tanulók..nem könnyű de jó van ételkészítési része is az egésznek..én szeretem csinálni mert olyan dolgokat láttok egyben ami nem mindennapi..:)één mindenesetre a pincért választanám újra..
2013. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!